Çevik Bir Adli Tıp’a getirildi

featured

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tutuklama kararları sonrası 19 Ağustos’ta cezaevine giren, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir bugün İstanbul adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tutuklama kararları sonrası 19 Ağustos’ta cezaevine giren, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, sabah saat 08.30 sıralarında İstanbul Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

Bir, yaklaşık 3 saat sonra Adli Tıp Kurumu binasından çıktı. Bir süre kurumun bahçesinde jandarma eşliğinde bekletilen Çevik Bir, daha sonra araca bindirilerek buradan ayrıldı.  

Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin 28 Şubat davasında müebbet hapis cezası kararlarının onaması sonrası haklarında tutuklama kararı verilen emekli Orgeneral Çevik Bir ve Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da aralarında olduğu 14 emekli general cezaevine girmişti. Generallerin ilerlemiş yaşları nedeniyle yaşadıkları sağlık sorunları, infaz erteleme ihtimalini gündeme getirmişti.  Sağlık sorunları olan emekli generaller Çetin Doğan ve Vural Avar için de Adli Tıp Kurumu’na sevk kararı alınmıştı. Adli Tıp Kurumu, Çevik Bir’in cezaevi şartlarında tedavisinin yapılamayacağına karar verirse infaz ertelemesi söz konusu olacak. 

Çevik Bir Adli Tıp’a getirildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. AKP adaleti TURK askerini yakan katiller serbest kiymetli komutanlar hapiste

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!