Cezaları kaldırılmıştı… 28 Şubat davasında 2 komutan tahliye edildi

28 Şubat davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan eski Orgeneral İlhan Kılıç (87) ile eski Tümgeneral Kenan Deniz (75) tahliye edildi.

featured

28 Şubat davasında, Adli Tıp’ın “kocama hali” raporu sonrası bugün Resmi Gazete’de “cezalarının kaldırılması” kararı açıklanan eski Orgeneral İlhan Kılıç(87) ile eski Tümgeneral Kenan Deniz (75) tahliye edildi.

Cezaevinden çağrılmaları sonucu Marmara yerleşkesine giden komutan yakınlarının yaklaşık yarım saatlik bekleyişi saat 12.25 gibi son buldu. Tahliye edilen Kılıç ve Deniz’i, tutuklu bulundukları Silivri Marmara Cezaevi otoparkında aileleri karşıladı.

Cumhuriyet’ten Çağdaş Bayraktar’ın haberine göre, Kılıç ve Deniz yaptıkları açıklamada “Silah arkadaşlarımızı arkada bırakmanın burukluğunu yaşıyoruz” dedi.

‘BURUK BİR SEVİNÇ’

Sürecin işlemeye başladığını görmek mutluluk verici diyen, İlhan Kılıç’ın oğlu Güvenç Kılıç, “Buruk bir sevinç yaşıyoruz çünkü diğer komutanlar halen sağlık sorunu ve suçsuzlukları ortada olduğu halde içeride” ifadelerini kullandı. Başlayan sürecin bir an önce tamamlanmasını beklediklerini söyleyen Kılıç, “Dileriz diğer komutanlarımız da bir an önce sevdiklerine ve sağlıklarına kavuşurlar” dedi.

Cezaları kaldırılmıştı… 28 Şubat davasında 2 komutan tahliye edildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 26 Ocak 2023, 17:48

    Yaşasın Atatürk, yaşasın cumhuriyet! Başka bir cumhuriyet yok!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!