CHP Antalya’da deprem

featured

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla görevden alındı. Kararın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından gelmesi dikkat çekti.

CHP’nin bugün toplanan MYK toplantısında, il ve ilçe örgütleriyle ilgili değerlendirmeler yapıldı. Değerlendirmeler sonunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Antalya İl Başkanı ve yönetiminin görevden alınmasını teklif etti. Parti örgütü, örgüt yönetimleri ve yurtdışı örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise yönetimin değil, yalnızca il başkanı Nusret Bayar’ın görevden alınması gerektiğini belirtti.

Yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrasında yapılan oylama sonunda CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar’ın görevden alınmasına karar verildi. Yeni başkan ise il yönetiminde bulunan kişiler arasından seçilecek.

‘ÖLÜM DÖŞEĞİNDE HAKSIZLIĞA UĞRADIK’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaklaşık 4 ay süren zorlu koronavirüs tedavisi nedeniyle 251 gün sonra ilk kez meclis toplantısına katılarak, meclisi yönetti. Başkan Böcek, “Zaman zaman haksızlığa uğradık, ölüm döşeğindeyken, ancak geçmişle hesabımız, kitabımız yoktur” dedi.

BÖCEK’İN ZİYARETİ SONRASI GÖREVDEN ALINDI

Görevden almanın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in geçen hafta Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinin ardından gerçekleşmesi dikkati çekti. Başkan Böcek, yaklaşık 4 aylık koronavirüs tedavisinin ardından göreve geçen aralık ayında başladığında, Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanan Hüseyin Karakuş’u görevden alıp uzman olarak atamış, bu atamayı eleştiren CHP İl Başkanı Nusret Bayar ise “Daha göreve gelir gelmez böyle bir atama şık olmamıştır. Sonuçta başkanın tasarrufundadır ama örgütlerin tepkileri var” açıklamasını yapmıştı.

CHP Antalya’da deprem

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    CHP e kapatılmalı vakıf olmalı diyen salıcı orguten sorumlu genel başkan yardımcısı bu işin sonu nereye varir düşünün.celadina örgütü teslim et.sarosun gucu

    Cevapla
  2. 1 sene önce

    Manavgat Belediyesinde Şükrü Sözen gibi Belediyenin Gücünü Mafya gibi kullanan biri oldukça daha neler olur neler. vatandaş hakkını mı aramak istedi, basıyor mühürü kapısına, biri bişeye itiraz mı etti, her türlü zorluk…. Hiç yakışmıyor adam CHP ye. Yazıklar olsun

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!