CHP’li Çankaya Belediye Başkanı’na ‘Mansur Yavaş’ tepkisi… Başkan neden susuyor?

CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in, Mansur Yavaş'a destek vermemesi üyeler arasında 'Sinan Aygün'ün dostu mu?' sorularına neden oldu.

CHP’li Çankaya Belediye Başkanı’na ‘Mansur Yavaş’ tepkisi… Başkan neden susuyor?

Eski CHP Milletvekili ve eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün’ün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve 8 belediye meclis üyesi hakkında suç duyurusunda bulunması gündemin sıcak konularından.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dün akşam bir televizyon programına katılarak Aygün’ün suçlamalarına yanıt verdi.
Yavaş “Ankara’da son 10 yıl içinde imar rantı var. Hep de aynı kişiler yapıyor bu işi. İmar değişikliğinde 30 milyar lira birilerinin cebine gitti” dedi.
Aygün hakkında suç duyurusunda da bulunan Yavaş, “Yalçın Akdoğan, FETÖ’cülerin arsa ve mülkleri satıp yurtdışına kaçtığını söylüyor ve bu hisseleri kimsenin almamasını istiyor ancak Sinan Aygün gidip bu arsalardan satın alıyor. Ben buradan cumhuriyet savcılarına suç duyurusunda bulunuyorum bu konuda” ifadelerini kullandı.

Ardından İçişleri Bakanlığı’nın devreye girerek, Yavaş hakkındaki iddialara ilişkin müfettiş görevlendirdiği duyuruldu.

Bu gelişmeler yaşanırken, CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmaması dikkat çekti. Taşdelen’in meclis üyelerine ve Yavaş’a rüşvet iddiası karşısında sessiz kalmasının CHP tabanından tepki çektiği öğrenildi.

CHP Çankaya üyelerinin, Mansur Yavaş seçildiğinde “25 yıllık AKP ambargosu bitti” diyen Alper Taşdelen şimdi neden Mansur Başkan’a destek açıklaması yapmıyor?” diyerek Taşdelen’e tepki gösterdi.
Taşdelen’in konuyla ilgili suskunluğu CHP kulislerinde, “Sinan Aygün ile Doğan Taşdelen’in yakın dost olmaları mı bu suskunluğa neden oluyor?” yorumlarına neden olduğu öğrenildi.