CHP, eski AKP’li bakana adaylık teklifi götürmüş

Eski AKP Milletvekili ve AKP hükümetlerinin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CHP'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için teklif aldığını ancak bu teklifi reddettiğini açıkladı.

featured

1992-1994 yılları arasında CHP Genel Sekreterliği görevini yürüten Ertuğrul Günay, 2007’de AKP’ye geçmişti. Aynı yıl yapılan genel seçimlerde bu partiden milletvekili seçildi. 60. ve 61. AKP hükümetlerinde de Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapmıştı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Günay, “Bu öneri, geçen bahar ülkemizin ‘tarafsız – bağımsız bir ortak isme’ ihtiyacı varken gelseydi, sanırım daha anlamlı olurdu” diye konuştu.

Günay’ın sosyal medyadan yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Geçen hafta CHP Ordu İl Başkanı, milletvekilleri ve sayın Genel Başkan, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için öneride bulunmak nezaketi gösterdiler. Ardından birçok hemşehrim de bu öneriyi paylaştı. Bir ay kadar önce Ordu’da Saadet Partisi İl Başkanı meslektaşım da bir heyetle ziyaretime gelmiş, ‘ortak adaylık’ konusunda düşüncemi sorma nezaketi göstermişti. Tümüne teşekkür ederim. Ben, 10 yıldır, -yanlışlara itiraz etmenin bedeli olarak- yine bağımsızım. Hiçbir partiyle ilgim yok; buna karşılık hemen her çevreden, partiden dostlarım, arkadaşlarım var. Bu öneri, geçen bahar ülkemizin ‘tarafsız – bağımsız bir ortak isme’ ihtiyacı varken gelseydi, sanırım daha anlamlı olurdu. Şimdi bu saatte, bir parti kalıbına girebileceğimi, ‘hak, adalet ve demokrasi’ anlayışımın mevcut partilerin sınırlarına sığabileceğini sanmıyorum. Yine de, iyi niyetle bu öneriyi dile getiren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Millete gerçekten hizmet aşkıyla yola çıkan tüm adaylara başarılar dilerim. Ülkemizde adaletin ve huzurun egemen olduğunu -daha çok gecikmeden- görmek umuduyla sevgilerimi, saygılarımı sunarım.”

CHP, eski AKP’li bakana adaylık teklifi götürmüş

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bu sozde yeni yonetim YCHPyi resmen AKPnin ve MHPnin arka bahçesi yaptilar. Var gucuyle calisiyorlar AKP kazansin diye. Izmiri bilem Besli Cetenin adamina bıraktılar. Besli Cete demek Erdoğan demek. AKPnin Izmiri ruyasinda bilem kazanamayacak iken bakin CHP ne taktikle Izmiri resmen AKPye sunuyor.
    Tipki KK o bir oy alamayacak Babacan ve Davutoglunun partilerini meclise tasiyip 40 sandelye verdigi gibi. Bunlarin tumu Mecliste her konuda AKPyi destekleyeceklerdir ve onu da goruyoruz. Kılıçdaroğlu projesinde, simdide Ozgur Ozel projesi doğdu. Zaten 180 derece U donusuyle Isvecin NATO onayinda bu ispatlanmisti. Ancak neye karsilik?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!