CHP Hatay’da itiraz etmişti: AKP’li Mehmet Öntürk mazbatasını aldı

CHP'nin Hatay'da İl Seçim Kurulu'nun mazbatayı AKPli Mehmet Öntürk'e verme kararına itirazı devam ederken Öntürk'e mazbatası verildi. Mehmet Öntürk, görevine başladı.

featured

CHP, Hatay’da İl Seçim Kurulu’nun, Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını AKP adayı Mehmet Öntürk’e verme kararına itiraz için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvurdu.

İtiraz tartışmaları sürerken, Öntürk’e, İl Seçim Kurulu’nda basına kapalı gerçekleştirilen törenle mazbatası verildi.

‘KARANLIK ODALARDA SİYASET YAPMAYACAĞIZ’

Öntürk, daha sonra EXPO Kisecik Amfi Tiyatro’da partililerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada Öntürk, bugün 1 milyon 700 bin nüfusuyla Hatay’ın kazandığını söyledi.

Birliklerini, kardeşliklerini pekiştirerek şehri hep birlikte ayağa kaldıracaklarını belirten Öntürk, “Hatay’ımızı ayağa kaldırırken asla ve asla adaletten şaşmayacağız. Asla ve asla karanlık odalarda siyaset yapmayacağız. Asla ve asla bireysel hizmet yapmayacağız. Biz Hatay’ın hizmetkarı olmaya geliyoruz.” dedi.

‘ŞEHRİ TERTEMİZ EDİNCEYE KADAR YIKATACAĞIZ’

Öntürk, şöyle devam etti:

“Bu bir demokratik yarıştır. Biz bu noktadan sonra Hatay’ın 1 milyon 700 bin nüfusunu da kucaklayarak hizmet yapacağız. Aynı atalarımızın yaptığı gibi Hatay bizim şahsi meselemiz olacak. Birazdan belediyede görev alan arkadaşlarımızla toplantı yapacağım. Bir sözüm vardı; ilk önce şehri yıkatmaktı. İnşallah bugün bu şehri yeniden tertemiz edinceye kadar yıkatacağız. Kısa süre içerisinde kırsalımızı da şehrimizin merkezini de ve bir büyükşehir nasıl olacaksa hallerinden otogarlarına, ulaşımına kadar gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza kadar ne söz verdiysek hepsini aynı anda, aynı şekilde ayağa kaldıracağız.

Dışarıda olup da konteyner kentlerde yaşayanlar, ikametgahını değiştirmese de diğer ilçelerde şu an geçici ikamet edip de bizlere kulak veren, gözleri bizde olan ve onların sürekli duasını hissettiğimiz hemşehrilerime de buradan teşekkür ediyorum. Hiç endişe etmesinler. Bu yıl sonu itibarıyla çok ciddi bir konutu teslim edeceğiz. Önümüzdeki yılın 6’ncı ayı bu şehri hiç kimse tanıyamayacak Allah’ın izniyle. O planla, gayretle çalıştık. Kampanya boyunca ne dediysek onları yapmak için de kolları sıvıyoruz.”

GÖREVİNE BAŞLADI

Öntürk, EXPO Kisecik’teki başkanlık makamına geldi. Burada düzenlenen programda Öntürk, belediye daire başkanları ve personeliyle tanıştı. Öntürk, daha sonra daire başkanlarıyla basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

thumbnail
İlişkili Haber

CHP’den YSK’ya Hatay başvurusu

CHP Hatay’da itiraz etmişti: AKP’li Mehmet Öntürk mazbatasını aldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!