CHP için adaylık çıkışı yapan Özgür Özel’den ’39 vekil’ itirafı

CHP liderliği için bayrak açan isimlerden biri olan Grup Başkanı Özgür Özel, Altılı Masa ile seçime girmelerinin hata olduğunu belirtti. Ayrıca Özel, gizli Kılıçdaroğlu-Özdağ mutabakatı hakkında da konuştu.

featured

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, 14 Mayıs’ta CHP listelerinden Meclis’e giren 39 vekil hakkında dikkat çeken bir çıkışta bulundu.

CHP’nin seçimlere tek başına girmesi halinde yüzde 25’in üstünde oy alabileceklerini belirten Özel, Altılı Masa’daki küçük ortakların CHP’ye zarar verdiğini belirtti.

Halk Tv’de Bengü Şap Babaeker, Kürşat Oğuz ve Barış Pehlivan’ın sorularını yanıtlandıran Özel, aynı zamanda CHP Genel Başkanlık koltuğuna aday olup olmadığı konusu hakkında da konuştu.

‘Değişim’ çıkışlarına değinen Özel, CHP liderliğine talip olduğunu bir kez daha vurgulayarak, “Sorumluluk almaksa sorumluluk, fedakarlık yapmaksa fedakarlık. Ben bu partinin yeniden yenilgi yaşamaması için her göreve talibim. Bu genel başkanlıksa da genel başkanlık.” ifadelerini kullandı.

‘DUYGUSAL KOPUŞ VAR’

Sözlerinin devamında seçmenin partiden duygusal kopuş yaşadığını belirten Özel, “Türkiye’nin neresine gidersek gidelim insanlar bir şey bekliyor. Bu duygusal kopuş her yerde var. Duygusal kopuş var. Yok demekle olmaz. Meseleyi seçmene yüklemek, anlamamak doğru değil. Her seçim sonucu seçmenin size yazdığı bir mektup var. Onu açıp satır satır okuyacaksınız. Bunu yaptığınıza ikna olurlarsa kopmazlar. Sizi değiştirirler ama kopmazlar. Önemli olan ve beni iten mesele ‘duygusal kopuş’ meselesi.” dedi.

GİZLİ MUTABAKAT YORUMU: BEKLEMEZDİM

Kılıçdaroğlu’nun Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile yaptığı gizli mutabakata da değinen Özel, “Biz çok ciddi bir kayba uğradık, getirinin üzerinde götürü oldu. Normalde bu milletvekili seçiminde bir iç hukuk belgesine ihtiyaç vardı. Kılıçdaroğlu-Özdağ mutabakatını bilmiyorduk. Bu anlaşmanın yapılmış olmasını hiç beklemezdim. Ben CHP’nin kendi kimliğiyle kendine yakışan bir çizgi sürdürmesini düşünürüm. Meral Hanım’ın ‘biz her yetkiyi vermiştik’ açıklamasını da hatırlatmak lazım.” ifadelerini kullandı.

 

CHP için adaylık çıkışı yapan Özgür Özel’den ’39 vekil’ itirafı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. nıye daha once sesını cıkarmadın. işine gelmedi tabı. kazansalardı. helal fılan dıyecektın. senın pesinde gidenlerın…

  2. 4 Ağustos 2023, 00:05

    Kopuşun ana nedenlerinin biri sensin sen! Düş chp’nin yakasından! Yallah hdp’ye ait olduğun yere hadi bakayım!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!