‘CHP ile ittifak değiliz’ diyen İYİ Partili Poyraz’dan yeni açıklama

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz'ın katıldığı bir televizyon programında “CHP ile henüz ittifak kurmadığınızı mı söylüyorsunuz?” şeklindeki soruya “Evet” yanıtını vermesi, siyaset sahnesinde tartışmalara neden oldu. Poyraz'dan sözlerine ilişkin yeni açıklama geldi.

featured

Cumhuriyet’e tartışma yaratan sözleriyle ilgili konuşan Poyraz, yaptığı açıklamanın sadece bir tanım konusu olduğunu ve bunu da katıldığı televizyon yayınında açıkladığını belirterek “İttifak süreci seçim başladığında açıklanır. Bu sadece yasal bir tanım meselesi. Seçim dışı süreçteki birlikteliğimize ‘işbirliği’ denir. Biz zaten işbirliği halindeyiz. Ama ittifak tanımı seçim süreci geldiğinde kullanılır” dedi.

Poyraz, altılı masanın da güçlendirilmiş parlamenter sistemi yaşama geçirmek için işbirliği içinde olduğunu belirtti.

‘CİDDİ BİR İŞBİRLİĞİ HALİNDEYİZ’

Habere göre, CHP kurmayları da masada bir ayrılık olmadığını söyledi. “Biz her zaman ‘Millet İttifakı’nın adayı 13. cumhurbaşkanı olacak’ vurgusu yapıyoruz” diyen partililer, “Millet İttifakı’nın temeli İYİ Parti ve CHP’den oluşuyor. Biz bir demokrasi mücadelesi için birlikteyiz, onun için de ittifak halindeyiz. Yasal ittifak süreci seçim başladığında başlamış oluyor. Seçim takvimi belli olduğunda da bu açıklanmış olur. Ama biz altı parti zaten şu anda ciddi bir işbirliği halindeyiz” değerlendirmesini yaptı.

NE OLMUŞTU?

İyi Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, “CHP ile ortak olmadığınız mı söylüyorsunuz şu an?” sorusuna “Evet” yanıtını vermişti.

Poyraz, “Defalarca ifade ettiğimiz çok net bir şey var. Biraz önce de ittifakın tanımını verdim. Seçim kararı alındıktan sonra, altılı masadaki altı parti seçimden sonra, seçim kararı ile birlikte, altı parti ittifak olabilir. İçlerinden birkaç tanesi ittifak olabilir, seçim kararı verildiğinde ya da olmayabilir.” demişti.

 

thumbnail
İlişkili Haber

İYİ Parti’den ‘CHP ile ittifak’ açıklaması

‘CHP ile ittifak değiliz’ diyen İYİ Partili Poyraz’dan yeni açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!