CHP kurultayındaki bombalı paket!

CHP kurultayındaki bombalı paket!

Kurultay sürecinde ekrana çıkan CHP'li yorumcular ağız birliği etmiş gibi 'Kürt Sorunu' ve 'FETÖ Sorunu' çözülmeden demokrasinin önü açılmaz, dediler.

Bak sen?

Kurultay sürecinde güya muhalif kanallar tek bir cumhuriyetçi ve vatansevere mikrofon şansı vermedi.

Yetmedi, adaylık yarışına giren konuşmacılar CHP'li değil HDP'li delegelerden oy almak zorunda oldukları için yeni bir çözüm sürecini hararetle hamasetle destekleyen 'devrimci?' konuşmalar yaptılar.

Şu rezillere bakın, memleketin yakasını bırakmıyorlar ki, FETÖ'sü PKK'lısı cezalarını çeksinler.

Dangalak liberal aklı yeniden sahnede! Katil PKK'lılar ajan FETÖ'cüler ve kullanışlı aptallar libarellerin alayı!

Hala bunca siyasi ders ve trajediden sonra dahi milletin siyasi öfke ve sevinçlerinin karşısında mevzilenerek kazanacaklarını sanıyorlar?

Bir daha bin daha belanızı bulsanız da akıllanacağınızı hiç sanmıyorum, kayışı atmış motoru yanmış yine yanlış yere takmışlar.

PKK, FETÖ af sözlerine bu ülkede liberaller ve HDP'den başka sevinç duyan kim var!

15 Temmuz gecesi ihanetinde ceplerinde 1 dolarla suç üstü yakalanan liberal tayfa kurultayda yeni bir nefes heyecan bulmanın coşkusunu yaşıyor.

Hiç değişmemişler, yine her şeyi en iyi onlar biliyor, hep onlar akıllı, hep onlar öngürülü, hepsi bilge, hepsi deha, çözümleri de işte bu, bu ülkede hiç bir şey olmamış gibi çözüm sürecini başlatmak FETÖ'cülere af getirmek, vay maşallah, bizim de elimiz armut topluyor, seyirci sessiz kalacağız, öyle mi?

PKK-FETÖ ile yine 'demokrasi' kelimesini yan yana getirmeyi başardılar ya, sormayın.

Oysa, FETÖ-PKK programıyla CHP öyle bir fiyaskoya hazırlanıyor ki, binmişler bir alamete gidiyorlar kıyamete. Seçimi kaybetseler parti-ülke tamamen gitti. Seçimi kazansalar, PKK-FETÖ ittifakıyla felaketler sil baştan yeni başlıyor, iki ucu da felaket, çıkış yok.

Sözcü'nün Halk TV'nin Cumhuriyet gazetesinin ODA TV'nin Tele 1'in ağzına bakan CHP'li seçmen de hala neyi-neleri kaybettiğini görmüyor. Seçim sonucuna kadar da gözleri kör, dedikleri dedik, bu PKK ve FETÖ işbirliğiyle şansları yine sıfır, sanıyorlar ki seçim yenilgisinden sonra yine üç-dört ay tepkilere suskun kalır sonra yine kaldığımız yerden bir daha toparlarız, hayır, ellerinde artık bir parti enkazı değil yaşabilecekleri ülkeleri kalmayacak. 'Cumhuriyet'in kurucu partisi' lafına çok güveniyorlar, sanıyorlar ki bu lafı kullanarak yine kendimizi affettiririz.

Ünlü fıkra vardır, bir adam rüyasında bir ses duyar, kalllllkkkkkk! Adam yatağından kalkar. Evdeki altınları bankadaki paraları çek ve evi satttt!.. Evi satar paraları çeker. Şu adrese git. Adam bir otelin önüne gider. Üst kata çıkkkkk, adam çıkar. Ki, kumar oynanan yer. Rulet masasına yanaşşşş, adam yanaşır..

İçindeki ses, elindekileri 88 numaraya yatırrrrr. Adam yatırır.

Rulet döner, döner ve başka bir numara çıkar.

İçindeki ses: Tüühhh beeee!

Bu 'tüh beeee' liberal tayfanın 15 Temmuz'da duyduğu 'tüh be'nin aynısı.

Anlaşılan o ki yeni CHP ve liberal tayfa ellerindeki partileri ülkeleri ve kumar oynayabilecekleri hiçbir şeyleri kalmayıp 'tüh beee' sesini duymadan rahat edemeyecek.

Bu kadar 'tüh be'den yorulmayan kitleler karşısında bizim de yapabileceğimiz bir şey kalmadı, bir köşede mahzun her seçim sonrası 'tüh be' izleyerek bir ömrü heba ettik.

Şu su katılmamış zır delilere bakın, 15 Temmuz gecesi duydukları 'tüh bee' sesi kafi gelmedi mi?

Şimdi, CHP'yi ele geçirmiş HDP bir seçim yenilgisini kabullenir mi, hayır, gaza getirebileceği düşük zekalı bir kitle var, seçim sandık yolsuzluk deyip son kozunu İzmirli Teyzeleri sokağa sürerek oynamayacağının bir garantisi var mı, PKK'nın zaten hedefi bu iç karışıklık.

Olan bize oluyor, gülelim mi ağlayalım mı korkalım mı, bilemiyoruz.

Başkalarının rezilliğinden aptallığından utanmanın Türkçede bir kelime olarak 'adı' var mı?

Bir zamanlar sıkı-fıkı arkadaş-fikirdaş olanların ihanetini karşılayacak bizim de oyuna-ketenpereye getirildiğimiz bir kelimeye ihtiyacımız var.

Çözümmüş FETÖ'ymüş bu siyasi çalımlar ve yeni ittifaklarla Allah belalarını vermiş zaten, demeyin.

Bu siyasi ihanetler karşısında kendi namusumuzu (pozisyonumuzu) korumak ve bu ihanetin günahını sert ve onurlu bir şekilde rededebilmek için bizim de yeni kelimelere yeni seslere ihtiyacımız var.

Gemi yanarken sahilden plajdan şezlongdan seyretmek insana çok koyuyor.

Liberal tayfanın dümenine girmiş yeni CHP'nin bir daha çuvallaması, ıskalaması, .öt üstü düşmesi, dili dolanması, ayağı kayması, bir cevap bulamayıp saçmalaması, yine ülke bütünlüğünü riske atması, vs. karşısında bize düşen nedir, sadece utanmak ve gülmek mi? Sırıtmak mı? Kıskıs ya da kıkır kıkır gülmek mi?

Liberallerin her dönem ülkeyi içine düşürdükleri bu felaket bu komik-deli ve hala çok bilmiş hallerinden, sizler-bizler aaa delilere bak deyip zafer duygusu çıkartıp eğlenmeli miyiz?

Başkalarına gülmek için Youtube'da komik kaza videoları var.

Haber bültenleri dahi kaykaycıların .öt üstü düşme görüntülerini yayınlıyor. Salıncak kazaları. Kimine kıs kıs kimine kıkır kıkır gülersiniz.

Ama bazı kazaları izlerken siz düşmüşsünüz gibi canınız yanar, CHP kurultay yapıyor .öt üstü kafa üstü düşmüş gibi bizim kolumuz kırılıyor canımız yanıyor.

Mesela şimdi eşeğin altına oturup yoga yapan bir videoya kim gülmez.

PKK'nın FETÖ'nün altına yatarsanız başınıza Apo'nun FETÖ'nün kiminkinin çarpacağını tahmin etmek zor değil.

Çok ünlü çok iğrenç bir kaza videosu vardı, diş hekiminin sümüğü dişçi koltuğunda ağzını açmış hastasının ağzına düşüyor, gülelim mi tiksinip iğrenelim mi?

FETÖ'nün PKK'nın ağzının içine bu kadar yakınlaşırsanız?

Sorun başka, ağzına sümük düşmesi, insanı güldüren bir video mudur, iğrenç bir video mudur?

Ey millet şaşırdık kaldık onlar bu videolarla eğleniyorlar bizim elimizden tiksinmekten başka hiçbir şey gelmiyor.

Bindiği dalı kesenlerin kurultayı, artık ağaçta kesilecek dal da kalmadı.

Donmuş havuza atlayan adam videosu, artık kimsede kırılmasına üzüleceğimiz beyin de kafa da kalmadı.

Parende atarken düşenlerin videosu, bu hain liberal tayfanın kaçıncı parende atarken ülkeyi uçuruma yuvarlaması, Irak işgali Kandil, Çözüm, Hendek günleri.

Yanlışlıkla hayalarına tekme yiyen baba videosu.

Bu videoların nesine niye güldüğümüzü anlatan bir kitap dahi var, 'başkalarının talihsizsizliğine duyulan keyif' diye.

Ülke diye cumhuriyet diye bir derdimiz olmasa da habire her gün bu liberal tayfaya oturup gülüp eğlensek, ama değil.

Evet, karnımız ağrırcasına güldüğümüz videolar vardır, vücut sağlığına katkıları da vardır, ancak 'eğitici' de videolardır, 'bakın, bunları yapmayın, dikkatli olun, başınıza bu kazalar gelir' diye uyarı videoları.

CHP kurultayını videolarını izleyip .ötümüzle gülecek .ötümüze kına yakacak halimiz yok.

Ancak bu videolardan çok eğlenen birileri var, HDP'liler, liberaller, AKP'liler...

Ülkenin teminatı kurucusu partiyi ele geçiren liberal ve HDP'li tayfanın bu kurultayda duyduğu büyük zafer duygusunu yüzlerce liberal bir şanlı 'bildiriyle' kutlayıverdi işte.

Mesela yolda .oka basıp .öt üstü düşen insan videosu.

Bir parti düşünün binlerce delegesi PKK, FETÖ .okuna basıp düşüyor.

Kalkıp üstünü temizleyip utanacağı yerde PKK ve FETÖ .okuyla hiç rezil olmamış hiç akıllanmamış gibi bir daha 'kaydırak' oynuyor.

Düşünün saf temiz Atatürkçü İzmirli Teyzeler, Sözcüsü, Cumhuriyet'i ODATV'si FETÖ ve PKK .okları üzerinde ellerinde Türk bayrağı Atatürk resimleri 'kaydırak' oynuyor.

CHP Kurultayı'nda paten kayan PKK'lılar FETÖ'cüler görüntüsü gülünecek bir şey mi?

Sevinelim mi?

Bu görüntülere ülkemizin bekasını düşünüp 'korkmadan' bakabilir miyiz?

Susan Sontag adlı yazar söyler: 'Görüntüye korkmadan bakabilmenin tatmini diye bir şey vardır' der, 'korkmanın hazzı vardır' der.

Liberaller, HDP, FETÖ, AKP, şüpheniz olmasın bu görüntülerden çok 'haz' alıyor, bu görüntülere cesurca korkmadan bakıp sevinç çığlıkları atıyorlar.

Ve tabii bizim de umutlarımız sarsılıyoruz suratımız şaşkınlıktan yamuluyor.

Fenerbahçe gol yiyince GS'lı taraftarlar canlı yayın maç izlemeyi birden bırakıp hemen Fenerbahçe TV'yi açarlar, neden? Gol yiyince şaşkın üzgün Fenerli spikerlerin suratlarını seyredip keyif duymak için.

HDP'liler liberaller FETÖ'cüler AKP'liler kurultay sonrası şimdi bizim suratlarımızın ne hal aldığını görüp zevke gelip dalga geçmek için merakla bu satırları okuyorlar.

Hazır bizim suratımıza-satırlarımıza merakları gözleri düşmüşken buraya PKK'nın şehit ettiği Aybüke öğretmenin türkü söylediği videoyu koyalım, ne diyordu türküsünde Aybüke öğretmen: 'Beni öldürenin yoktur dini imanı...'

Aybüke öğretmen niçin öldürüldü?

PKK'nın egemenlik ve güç gösterisi için.

Dünkü kurultayda ne oldu, PKK ve FETÖ'nün güç gösterisi.

PKK ve FETÖ, CHP'yi parçalayıp şehit ediyor, (ne şehidi, artık şehit değil, murdar ediyor diyelim) ve CHP'li seçmenler bundan büyük 'sevinç' duyuyorlar.

Kardeşlerim, pahalı bir arabanın kontağını çevirip marşa basmaya benzemez, beyni çalıştırmanın maliyeti çok yüksektir.

O beyne benzin niyetine daha önce şehit edilmiş katledilmiş on binlerce insanımızın bilgisini-hatırasını-hayatını depo edeceksin.

O beyin 90'lı yılları unutmayacak. Yüzde 1'i 3'i geçmeyen dinci İslamcı partiler SHP-HDP ittifakıyla yüzde otuzları nasıl hızla geçtiğini hafızanda tutacaksın.

Bütün büyükşehirleri kazanmış CHP'nin HDP ittifakıyla barajı dahi geçemediği 90'lı yılların sonundaki büyük hüsranı ve iktidarın geri dönmemek üzere İslamcı partiye nasıl geçtiğini akıldan çıkartmayacaksın.

HDP ittifakından hayırlı bir şey çıksaydı AKP, HDP'yi bırakmazdı. Yaşadığı hüsran sonrası vazgeçti. Şimdi AKP Cumhuriyet'le dalga geçer gibi yobaz hocalarıyla hilafet gösterileri yapıyorsa CHP'nin HDP-FETÖ işbirliği ve aptallıklarından büyük güç alıyor.

Kardeşlerim, kurultaydaki yorumcuların tümü istisnasız 'Kürt Sorunu' ve FETÖ Sorunu' demokrasinin önünde kilittir, bu kilidi CHP açacak' diyorsa, bize ne ağlamak düşer ne gülmek.

Bu dangalakların da 1990'lı yılların SHP'si gibi, iç savaş, etnik savaş, derin devlet cinayetleri görüntüleri yeniden sahne alıp bir daha belalarını bulmadan rahat etmeyecekleri kesin.

Şu garabete bakın, şu anda CHP'de 'ülkenin toprak bütünlüğünden yana' tek isim kalmamış.

Dertlerine bak, efendim, Kürt Sorunu'nu meclise getireceklermiş, miş.

Sanki meclisin ülkenin bir yarısını HDP-PKK'ya verme gücü-yetkisi varmış gibi.

İçten içe hesapladıkları da, efendim süreç-süreç gelişecek, miş. Önce kısmi özerklikler, sonra güçlenen HDP palazlanan yeniden militan toplayan PKK, derken, al başına, hendekler Habur çadırları hiç yaşanmamış gibi, belayı.

Çözüm sürecinde gördük yaşadık, kana isyana iç savaşa doymadınız mı? Üstelik bölgeyi bölgenin tek siyasi varlığı ve gücü PKK'ymış gibi PKK'yı muhatap alıyorsun, PKK'nın, PKK'lı olmayan kitleleri aşiretleri doktorları hemşireleri polisleri tek tek etnik temizlikten geçirip onbinlerce insanı öldürüp milyonları dehşet terörün korkusuyla susturduğunu yaşamadık mı? Yani masum bir 'meclise getireceğiz' lafıyla yeni baştan iç savaş ve etnik temizliğin önünü açacaklara taze kan taşıyıp cesaret veriyorsun.

Ama 'çözüm' kelimesi ve 'meclise getireceğiz' lafı 'af' lafı, ne kadar 'masum'.

90'lı yıllarda da öyle başlatmışlardı, 'efendim Kürt demenin ne kötülüğü var' diye, biz de siyasal anlamda 'Kürt' demek, etnik iç savaş başlatmaktır, dedik, öyle de oldu. Aynı kanlı filmi bir daha başa niye sarıyorsun ve bunu Cumhuriyet'i kuran partiye yaptırıyorsun?

Hatırlayın her PKK katliamından sonra Silahlı Kuvvetler'e yerleşmiş FETÖ'cüler de yalandan dağı taşı bombalıyordu yani silahlı gücün çözüm olmadığı fikrine kamuoyunu ikna için, yine aynı oyun, şimdi yine oy uğruna CHP, etnik iç savaşın cehennemin kapılarını aynı masum kelimelerle güle oynaya açıyor.

Ne diyordu Demirtaş? 'Lazkiye'yi istiyoruz'. Yani Kandil'den Akdeniz'e yol. Hatay dağlarının arkası Afrin. Şimdi kurultayın konuşmacıları-yorumcuları, oralara atılan bombaları kınıyor, neden, HDP'li delege kızıp oy vermezlik etmesin... Konuşmacı PKK'yı sahipleniyor, nerede, bağıra çağıra Kurultay kürsüsünde, Atatürk'ün partisinde.

Bizlerin korkudan izleyemediği bu tiksindirici görüntüleri AKP'liler herhalde karınlarını tutatarak katıla katıla gülerek izliyor.

Yani koskoca muhalefet ülke bütünlüğüne sahip çıkacak tek bir adam bulamıyor, ve PKK'ya muhtaç öyle mi?

Tam tersi, 'tertemiz cumhuriyetçilerle oylar çoktan yüzde otuzları geçerdi geçebilirdi' diye sizi neden hiç düşündürtmüyor, aklınıza hiç vatansever adayları getirtmiyorlar.

Ya da vatansever adaylarla çürüyen AKP çoktan tarih olurdu diye tek bir yorum cümlesini bugüne değin size neden kimse kurdurtmuyor!

Neden PKK'sız olmaz şartlanması!

Bu gerçek, AKP'nin siyasi yorgunluğu ve çürümüşlüğü öyle bir raddeye geldi ki seçimlerde taşı aday koysanız kazanırsınız. Tam tersi PKK ve FETÖ işbirliğiyle AKP'yi kazandırırsınız.

Ama, bir gizli el, sizin tertemiz adaylar koymanıza izin vermedi, alayını tasfiye etti. Bir gizli el sizi HDP ittifakına mecbur etti. Ve şimdi, bütün liberaller hepinize ezberletti işte seçim zaferi HDP ittifakının kazancı olarak yorumluyor size de öyle yorumlatıyorlar.

FETÖ'nün PKK'nın .oku üzerinde kaydırak oynuyorlar işte.

90'lı yıllarda bütün bu belediyeleri kaybetmenin sebebi zaten SHP'nin HDP ittifakıydı diye kimse size hatırlatmıyor.

Şimdi HDP-FETÖ ittifakıyla bütün ülkeni bütün partini bütün geleceğini varlık sebebini kuruluş sebebini Cumhuriyet'i kaybediyorsun, dıngılınızda değil, eğlence videosu seyreder gibi kurultay seyrediyorsunuz.

Sanıyorlar ki Türk Milleti yeni bir çözüm sürecine ve FETÖ affına sessiz kalacak?

Sanıyorlar ki bu liberal akıllar bu dizaynlar bu ihanet projeleri karşılıksız cevapsız kalacak.

Şunu kafalarına soksunlar, liberallerin FETÖ'nün PKK'nın işgal edip ele geçirdiği sadece CHP'nin taş binasıdır.

Cumhuriyetçileri vatanseverleri 'kafalamak' ve 'tıpış tıpış'a mecbur kılmak Kılıçdaroğlu'nu ve şarlatanlarını dümen suyuna sokmaya hiç benzemez, dün bedeli çok ağır oldu, bir daha bedeli ağır olacak!