CHP lideri Özel’den DEM Parti’ye ‘taahhütname’li güvence

CHP lideri Özgür Özel, "Seçildiğimde belediye kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak" diyen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal'ı işaret ederek, CHP’li belediye başkanlarının belediye kapılarını herkese açık tutacaklarına dair taahhütname vereceklerini söyledi. Öte yandan, CHP'den Burcu Köksal'ın sözleriyle ilgili resmi açıklama da geldi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kütahya’daki halk buluşmasında konuştu.

Özel’in gündeminde yine “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” diyen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı ve Genel Başkan vekili Burcu Köksal vardı.

Özel, şunları kaydetti:

“8 Mart’tan itibaren bütün belediye başkanlarımız bir taahhütname imzalayacaklar. CHP’li belediyeler kadın hakları konusunda, hayvan hakları konusunda taahhütnameleri konusunda taahhütte  bulunacaklar. Dünden bugüne bir ihtiyaç daha ortaya çıktı. CHP’li belediyeler, kişilerin dini inancı, hangi siyasi görüşe bağlı kalmaksızın belediye hizmetlerine eşit sunacaklarına, belediye kapılarının kapılarını herkese açık olacaklarına dair söz verecekler.”

CHP’DEN RESMİ AÇIKLAMA DA GELDİ

Özel’in ardından CHP’nin resmi sosyal medya hesaplarından bir açıklama geldi.

“Belediyelerimizin kapıları dün olduğu gibi bugün de herkese sonuna kadar açık olacak, tek bir yurttaşımız dahi kimlikleri nedeniyle haklarından ve kamu hizmetlerinden yoksun bırakılmayacaktır. Tüm halkımızı 31 Mart 2024’te Türkiye İttifakı’nda buluşmaya davet ediyoruz” denilen açıklamanın tamamı şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi, bir asrı aşan tarihimizde olduğu gibi, bugün de siyaset ve yönetim anlayışının temeline Cumhuriyeti, demokrasiyi, eşit yurttaşlığı, halkçılığı koymaktadır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ten devraldığımız tarihsel sorumluluğumuz ışığında halkın tüm kesimlerini ayrım gözetmeksizin kucaklamayı, halkımızın sorunlarına çözüm üretmeyi, halkımızla omuz omuza ülkemizi bulunduğu noktadan daha ileriye taşımayı en büyük görevimiz kabul ediyoruz. 100 yıl önce emperyalizme karşı bağımsız, eşit, özgür bir ülkeyi kuran iradenin torunları olarak bugün de eşit, özgür, birlikte zengin ve barış içinde yaşayan bir ülke inşa etme hayalimiz ve irademiz her zamankinden daha güçlü. Türkiye’yi kimlikler üzerinden ayrıştıran kutuplaştırıcı siyasetin karşısında inanç, etnik köken, yaşam tarzı, sosyoekonomik durum, siyasi görüş ayrımı yapmaksızın tüm halkı kapsayan ve kucaklayan bir siyaseti kurmakta kararlıyız. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine giderken, bu anlayışın ve ilkelerin en açık ifadesi olan, Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel tarafından liderliği yapılan Türkiye İttifakı’nı yurdumuzun dört bir köşesinde kararlılıkla kuruyor ve büyütüyoruz.

Halkçı belediyeciliği rehber edinen, gücünü halkın iradesinden alan Cumhuriyet Halk Partili belediyeler geçmişte ve günümüzde olduğu gibi gelecekte de tüm toplum kesimlerini ayrımsız kucaklamaya devam edecektir. Bugün yönetmekte olduğumuz ve 31 Mart 2024’ten itibaren yönetmeye başlayacağımız tüm belediyelerimizin kapıları herkese sonuna kadar açık olacak, tek bir yurttaşımız dahi kimlikleri nedeniyle haklarından ve kamu hizmetlerinden yoksun bırakılmayacaktır. Tüm halkımızı 31 Mart 2024’te Türkiye İttifakı’nda buluşmaya davet ediyoruz.”

BURCU KÖKSAL NE DEMİŞTİ?

Özgür Özel’in de katıldığı dünkü Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı öncesinde konuşan Burcu Köksal “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” diye konuşmuştu.

Uşak’ta konuşan CHP lideri Özgür Özel ise “Sürçülisan yaşandı” derken, Köksal, sözlerinin arkasında olduğunu belirtip “Ben bir dil sürçmesi sonucu değil, verdiğim söz üzerine konuştum” demişti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da bugün yaptığı açıklamada Burcu Köksal’ı hedef alarak, “Öyle ‘Ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, şu partiler hariç şunlarla görüşürüm’ diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak” demişti.

 

 

CHP lideri Özel’den DEM Parti’ye ‘taahhütname’li güvence

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Eşit Yurttaşlık diyor, yurttaşlar “eşit” değil mi zaten? Chp artık parti falan değil, dernek gibi bir şey

  2. 8 Mart 2024, 06:17

    CHP’de en az bir Atatürkçünün kaldığını görmek bile mutlu etti nedense. Helal olsun Burcu Hanım. Partinin başındaki bölücülere karşı taciz vermeden devam et yoluna

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!