CHP ‘Semra Güzel’ kararını açıkladı

featured

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, HDP’li Semra Güzel hakkındaki fezlekeye ilişkin, ‘Terör, terörist, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kırmızı çizgisidir. Meclise geldiğinde gereğini yaparız’ dedi.

Adıyaman kırsalında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 29 Nisan 2017’de düzenlenen operasyonda öldürülen terör örgütü PKK mensubu Koçero Meleti kod adlı Volkan Bora’nın, HDP vekili Semra Güzel ile yakın ilişkisini gösteren fotoğraflar ortaya çıkmıştı.

TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, Güzel hakkında ‘terör örgütü üyesi olmak’ suçundan hazırlanan 2 fezlekeyi görüşmek için 20 Ocak Perşembe günü toplanacak.

CHP’DEN ‘FEZLEKE’ KARARI: GEREĞİNİ YAPARIZ

Konuya ilişkin partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partileri için ‘terör ve teröristin’ kırmızı çizgi olduğunu ifade etti.

Öztrak, “CHP’nin tutumunu defalarca anlattım. Terör, terörist, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kırmızı çizgisidir. Fezleke Meclise geldiğinde gereğini yaparız. Şunu da sormak istiyorum, Fetullah Gülen’le kucak kucağa, diz dize fotoğraf çektirenlerin fezlekeleri ne zaman Meclise gelecektir? Gerçekten bunu merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘SÜLEYMAN SOYLU DEDİKODU BAKANI MI?’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile telefonla görüştüğünü iddia ettiğinin hatırlatılması üzerine Öztrak, şunları söyledi:

“Süleyman Soylu, bu ülkenin atanmış İçişleri Bakanı mı, yoksa atanmış dedikodu bakanı mı? Bir İçişleri Bakanı elindeki bilgiye ve belgeye dayanarak konuşur, işkembe-i kübradan sallamaz. Soylu dedikoduyu bıraksın. Yüreği yetiyorsa hain darbe girişiminden sonra kurulacağı ifade edilen Yurtta Sulh Konseyi’nde bulunanların listesini açıklasın. Yetmez Soylu, Fetullah Gülen’le kimlerin fotoğrafı varsa kimler onunla aynı menzile yürüdüyse aynı masaya oturduysa onların listesini bir açıklasın. Bu ülkede terörden, terörist başlarından medet uman kim varsa Allah bin türlü belasını versin.”

CHP ‘Semra Güzel’ kararını açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 7 ay önce

    Düşünülüp karar verilecek bir şey mi bu ki kaç gündür olmuş bir şey için şimdi karar veriyorlar? CHP nin geldiği hale bakarmisiniz?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!