CHP Sözcüsüne soruldu: HDP’ye bakanlık verilecek mi?

ATV muhabirinin, “HDP'nin bakanlık taleplerine ne tarz yanıt vereceksiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi: Altılı masanın kimlerden oluştuğu bellidir. Bu soruyu sorduranların çabaları beyhudedir.

featured

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Öztrak açıklamaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

ATV muhabirinin, “HDP‘nin bakanlık taleplerine ne tarz yanıt vereceksiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Altılı masanın kimlerden oluştuğu bellidir. Bu soruyu sorduranların çabaları beyhudedir”

MİT TIRLARI İDDİASI

Mehmet Sevigen, MİT TIR’ları belgelerini açıklaması için Kılıçdaroğlu tarafından Enis Berberoğlu’na verildiğini iddia etmişti.

Gazeteciler, “Sevigen’in MİT Tırları dosyası ile ilgili açıklamaları nedeniyle Kılıçdaroğlu hakkında soruşturma süreciyle fezleke oluşturulacağı ve bunun seçim öncesine yönelik bir hamle olduğu iddiasını nasıl yorumlarsınız?” diye sordu.

Öztrak şöyle yanıtladı:

“Bu açıklamayı da yapanı da ciddiye almıyoruz. Bu iddialar daha önce de dillendirilmişti. Genel Başkanımız bu iddiaları dile getiren gazeteye 1 liralık dava açtı, bu davadan kazanılan para da genel başkanımızın odasında bir plaket içinde duvarda durmaktadır.”

TERÖRLE MÜCADELE YASASI

Kılıçdaroğlu’nun Terörle Mücadele Yasası konusunda yumuşama sinyali verdiği mesajı verdiği yönündeki yoruma da Öztrak, “Genel Başkanımız başından beri nerede duruyorsa orada duruyor. Biz teröre sonuna kadar karşıyız ama kimsenin düşüncesini ifade ettiği için terörist olmakla suçlanmasını kabul etmiyoruz” dedi.

CHP Sözcüsüne soruldu: HDP’ye bakanlık verilecek mi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    evet . ıcıslerı bakanlıgını verecez

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!