CHP sözcüsüne soruldu: Neden Atatürk posteri yoktu?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Maltepe'deki mitingde Atatürk posteri bulunmaması ile ilgili soru üzerine “CHP Kuvayı Milliye'dir. Biz ne vatan sevgimizi ne Atatürk sevgimizi kimseyle tartışmayız, tartıştırmayız” dedi.

featured

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Faik Öztrak, toplantı sırasında basın toplantısı düzenledi. Öztrak, hafta sonu Maltepe’de ‘milletin sesi’ mitingini gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Maltepe’deki demokrasi meydanında, umut vardı. Gülen, aydınlık yüzler vardı. Hak, hukuk ve adalet çağrıları vardı. Dostluk, kardeşlik ve özgürlük şarkıları vardı. Huzur ve bereket özlemi vardı. Haramilerin saltanatına son verme iradesi vardı. Ve o meydanda, ortak geleceğimizi beraberce inşa etme azmi ve kararlılığı vardı. Demokrasimize zehirli dişlerini, kirli tırnaklarını geçirme niyet ve hevesinde olanlara, cevap, Maltepe’deki demokrasi meydanından verildi” dedi.

‘ÜLKEMİZİ İLK 20 EKONOMİ LİGİNDEN DÜŞÜRDÜLER’

Öztrak, Türkiye’de, 1923 yılından 2002’ye kadar,  57 hükümetin iş başında kaldığını belirterek, “79 yılda 57 hükümet, 713 milyar dolar kaynak kullandı. Bu 713 milyar dolarla; Osmanlı’nın dış borçları ödendi. Üstüne; Sümerbank, Tüpraş, Telekom, Petkim, Petlas kuruldu. Ereğli Demir-Çelik, İskenderun Demir-Çelik, çimento fabrikaları, gübre fabrikaları, şeker fabrikaları, limanlar, Keban, Atatürk, Karakaya Barajları, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ve daha nice saymakla bitmeyecek eserler inşa edildi. Türkiye sıfırdan ciddi bir sanayi alt yapısına kavuşturuldu. Geçmiş hükümetler 713 milyar dolar harcayarak, ülkeyi 1990’da dünyanın en büyük, 20 ekonomisi arasına soktu. Türkiye 1999’da da G-20 ligine davet edildi. Erdoğan hükümetleri 2002’de iş başı yaptı. Trilyonlarca dolar vergi topladı. İçeriden, dışarıdan gırtlağa kadar borçlandı. Atadan, deden kalan ne varsa sattılar savdılar. Kendinden önceki 57 hükümetin kullandığı kaynağın, yaklaşık 4 katını harcadılar. Kendinden önceki 57 hükümetten, 4 kat fazla kaynak kullandılar; ama ülkemizi 20 yılda ilk 20 ekonomi liginden düşürdüler; ülkemiz artık 23’üncü sırada” diye konuştu.

‘BU ÜLKEDE CUMHURİYET HALK PARTİSİ VAR’

Öztrak, ekonomi politikalarını eleştirerek, “‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ dediler. Enflasyon artarken, tabela faizini Merkez Bankası’na zorla indirttiler. Enflasyon canavarını bile isteye hortlattılar. Üretici enflasyonunda ülkemizi yüzde 122 ile dünya şampiyonu yaptılar. Tüketici enflasyonunda ülkemizi yüzde 70 ile dünyada ilk 5’e soktular. Kuzeyimizde savaşan Rusya ve Ukrayna, enflasyonun şampiyonlar liginde ilk 5’e giren Türkiye. Ülkemizi, Sudan, Venezüella, Lübnan, Zimbabve’yle aynı kümeye düşürdüler. Dünyada gıda enflasyonu yüzde 30; bizde yüzde 90. Tam 3 katı. Dünya gıda krizini konuşuyor, önlem alıyor. Bizdeki hükümet ne yapıyor belli değil. Artık şurası açık ve nettir. Milletin sesini duymayan, halini görmeyen, tarımın icat edildiği bu topraklarda, vatandaşlarımızı açlığa ve yokluğa mahkum eden, insanlarımızın cebindeki parayı alıp, bir avuç yandaşın kasasına aktaranlar gitmedikçe tencerelerimiz dolmayacak, mutfaktaki yangın dinmeyecektir. Ama umutsuzluğa yer yok. Çünkü bu ülkede Cumhuriyet Halk Partisi var. Onun tecrübeli ve liyakatli kadroları var” ifadelerini kullandı.

‘ATATÜRK SEVGİMİZİ KİMSEYLE TARTIŞMAYIZ’

Öztrak, Maltepe’deki mitingde Atatürk posteri bulunmaması ile ilgili soru üzerine “Cumhuriyet Halk Partisi hep söylediğimiz gibi Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuktur. Kuvay-i Milliye’dir. Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘2 büyük eserimden biridir’ dediği partidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizim ebedi genel başkanımızdır. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe’de yaptığı konuşmada kurucu genel başkanımızın ismini ve ilkelerini defalarca ifade etmiştir. Tank-palet fabrikasını Katarlıların elinden alacak parti biziz. Tüyü bitmedik yetimin hakkını soracak parti de biziz. Biz ne vatan sevgimizi ne Atatürk sevgimizi kimseyle tartışmayız, tartıştırmayız” diye konuştu.

‘BU NİTELİKLERE YOĞUNLAŞMAKTA YARAR VARDIR

Öztrak, “Maltepe mitingi Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olacağına dair yorumlara neden oldu; bunu nasıl değerlendirirsiniz?” sorusuna ise, “Parti sözcüsü olarak defalarca ifade ettim. Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanı genel başkanımızın da içinde olduğu 6 lider tarafından ortak belirlenecektir. Dolayısıyla burada daha önce 6 lider cumhurbaşkanının niteliklerini açıklamıştır. Bu niteliklere yoğunlaşmakta yarar vardır” dedi. (DHA)

CHP sözcüsüne soruldu: Neden Atatürk posteri yoktu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

19 Yorum

 1. 10 ay önce

  Buraya yazamayacagim. Cok sozcuk var. Iste siz varsiniz diye chp’de ben cok korkuyorum.😀

 2. 10 ay önce

  chp atatürk partısınden çıkmıştır

 3. 10 ay önce

  Lafa değil icraata bakarız. 20 yıldır yaptıklarınız ortada. Chp’yi Chdp yaptınız. Atatürk’ün adını anmaya hakkınız bile yok.

 4. 10 ay önce

  Yani utanmazlığın bir sınırı olmalı.Galiba,Türkiye siyasi hayatında hangi siyasi partiler diye sorsan bir bilgeye der ki;bi adet evlat,AKCHİHDGELECEKDEVAMHYR Partisi.Zafer Partisi ayrı.O partiden öte görünüyor.

 5. 10 ay önce

  “Biz ne vatan sevgimizi ne Atatürk sevgimizi kimseyle tartışmayız, tartıştırmayız”
  Vayy babam vayy!!!
  Lâflara bak!
  Kallavi!
  Böyle diyorsunuz sma Atatürk’e “katliamcı”, Milletimize “soykırımcı” diyen partinizden değil mi?
  İhraç ettiniz de haberimiz mi yok?

 6. 10 ay önce

  demekkı beyefendı chp nın cerkez ethemcı bır ucube oldugunu acıklamıs oluyor.

 7. 10 ay önce

  bu bıraz sey gıbı olmus. chp cb lıgını kazanacak mı? sorusuna . yanıt olarakİ: bakın arkadaslar bugun hava ne guzel bır bogaz gezıntısı yapalım. yasamak guzel bla bla… denmıs.

 8. 10 ay önce

  Soruya neden cevap vermiyorsun ? Sana Atatürk posteri neden yoktu diye soruluyor, cevap “benim geçmişim kuvayi milliye, bu soruyu soramazsin” oluyor. O zaman ben sorayım-benim dedem kasabamızdaki kuvayi milliyenin faal üyesidir, tekalifi milliye için gelen yüzbaşıyı da evimizde ağırlamıştır- Atatürk posteri neden yoktu ?

 9. 10 ay önce

  Dersimli kemal dersim in intikamı alıyor Atatürk ün partisinden hala anlamadınız mı ? Zamanı gelince başkan olursa özür dileyip tazminat ta ödeyecek

 10. 10 ay önce

  8 li masanın ortakları ve Ist İl Başkanı rahatsız olmasınlar diye asmamışlardır.

 11. 10 ay önce

  Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Sonunda Atatürk’ün resmini bile koyamamışsınız, sahtekarlar.

 12. 10 ay önce

  Hainler küsmesin diye koymamışlardır.

 13. 10 ay önce

  Bence sorulması gereken neden apo seyit rıza şeyh sait yada fetö posteri yoktu olmalıydı. kk nın tabanı öyle müptezel ki takiyeyi görsellerle desteklemek bile gereksiz. kk ychdpkklıları badeleme fazında artık.

 14. 10 ay önce

  Kafaya bak, ‘içimizde!’ der gibi…

 15. 10 ay önce

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu neyin “helalleşmesini” yapıyor o zaman? İnönü’nün çok partili düzene geçmesinin (ve karşı devrimciliğinin) mi? Yoksa Atatürk’ün kulu özgür, onurlu, kanun önünde eşit yurttaş, devleti bağımsız yapan Altı Ok programının mı ‘özrünü’ dilemeye çalışıyor, ve hangi yetkiyle? En başta bu partinin üyelerini ve seçmenini ve Türkiye Cumhuriyetini kuran bütün Türkiye halkını hâlâ aptal yerine koyan son ‘CHP’li yöneticiler olacaksınız.

 16. 10 ay önce

  Aslında, Cananla Selonun kalp içinde bir posterini assaydılar daha bir anlamlı olurdu. Mustafa Kemal’in posterinin olmaması bence isabetli olmuştur. Çünkü orada ”uyurgezer Atatürkçüler” dışında Atatükçü yoktu. Onlar da uyurgezer oldukları için birisi söyleyene kadar farkına bile varmamışlardır.

 17. 10 ay önce

  Kendisi hdp’ lilerin aşağılamalarına cevap veremeyecek kadar Atatürkçüdür. Hem hdp yi hem Atatürkçüleri(hala kaldıysa) partide tutmak için kullanılan elemanlardan biri. Ne şiş yansın ne kebap diyorlar ortada çorbadan başka birşey yok.

 18. 10 ay önce

  bu omurgasizlar yuzunden akp yirmi yildir iktidarda kalabildi. Umit Ozdag’in soyledigi gibi kayikci kavgasi bu. Akp ve Chp, ikisinin de amiri ayni dis mihraklar. Ikisi de ayni guc odaklarina yaranma derdindeler, tabi kendi menfaatleri icin.

 19. 10 ay önce

  he ya he iyi oldu ama foyanız çıktı ortaya.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!