CHP ve Memleket Partisi kulisleri bunu konuşacak! 1 saat 30 dakika gizli görüşme

featured

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçen hafta bir telefon görüşmesi yaptığı öğrenildi. Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, görüşme 1 saat 30 dakika sürdü. İkilinin 2021 Kasım’da da İstanbul Bakırköy’de yüzyüze bir araya geldiği belirtildi.

VERYANSIN TV

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki göstermişti. İnce, Kayseri’de yaptığı açıklamada, “Amaç seçimi kazanmak değil mi? Yok İstanbul’a veremezmişiz. İstanbul’u ver Türkiye’yi al kardeşim” demişti.
İnce’nin bu sözleri Ekrem İmamoğlu’na cumhurbaşkanlığı konusunda destek olarak yorumlanmıştı. Bu açıklamaların parti içerisinde de tartışıldığı öğrenildi. 

ÖNCE YÜZ YÜZE SONRA TELEFONLA

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, bu açıklamalardan önce, geçen hafta Muharrem İnce ile Ekrem İmamoğlu arasında bir telefon görüşmesi yapıldığı belirtildi. 1 saat 30 dakika süren görüşmede, olası erken seçim, CHP’deki durum, cumhurbaşkanlığı adaylığı gibi konuların konuşulduğu düşünülüyor. 
İkilinin Kasım 2021 tarihinde de İstanbul’daki Bakırköy Belediyesi Hizmet Binasında görüştüğü belirtildi. Bu görüşmede nelerin konuşulduğu ise bilinmiyor.

KILIÇDAROĞLU’NDAN İMAMOĞLU’NA: ADAY OLMA 

CHP kaynaklarının Veryansın Tv’ye aktardığı iddiaya göre, geçen ay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu uzun bir görüşme yaptı. Görüşmede Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu’na, ‘Cumhurbaşkanı adayı olmayacaksınız, Belediye Başkanı adayları olarak kalacaksınız’ dediği iddia edildi. Kılıçdaroğlu’nun bu tavrını Millet İttifakı içinde yapılan görüşmelerde de dile getirdiği, bu nedenle İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP lideriyle arasında sıkıntıya neden olduğu belirtildi. 
İkilinin son dönemde yakın temas içinde olması ve geçen günlerde Muharrem İnce’nin, “İstanbul’u ver Türkiye’yi al” sözü hem CHP hem de Memleket Partisi içinde tartışmalara neden oldu.

CHP ve Memleket Partisi kulisleri bunu konuşacak! 1 saat 30 dakika gizli görüşme

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 5 ay önce

  ilginç gelişme ince o zama kendi aday olmayacak demektir.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Muharrem İnce eğer Ekrem İmamoğlu ile görüşüyorsa, İnce’nin dünyadan haberi yok demektir. Kaldı geriye Ümit Özdağ. Cümleten geçmiş olsun.

 3. 5 ay önce

  Cok cok sevindim :))))))))

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  Muharrem ince hayatının hatasını yapar ve siyasi mevta olur.

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  Yahu neden böyle düşünüyorsunuz? Belli ki İmamoğlu’nun çevresi Canan gibi tiplerle dolu. Onların elinden kurtarsak kötü mü olur?

  Cevapla
 6. 5 ay önce

  yakında Ince nin de ne olduğu ortaya çıkar. hatırlıyorum, sanki türkiye babasının çiftliği gibi, halk oylamsı yapıp, kürtler isterse türkiye den kopabilirler demişti.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!