CHP yöneticisi, ‘CHP iktidarında Fetullahçıların geleceği var mı’ sorusuna ne dedi?

Medyascope, eski Taraf gazetesi yazarı CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın'a “CHP iktidarında Fetullahçıların geleceği var mı?” diye sordu. CHP’li Taşkın, “Türkiye denge bulacak” dedi.

featured

VERYANSIN TV

Birçok yabancı devletten ve vakıftan fon alan Medyascope, eski Taraf gazetesi yazarı CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın’a, “Olası bir CHP iktidarında Fetullahçıların Türkiye’de bir geleceği olabilir mi?” sorusunu yöneltti. Soruya uzunca yanıt veren fakat soruyu cevaplamayan Taşkın, tarikatların büyüsünü yitirdiğini, Türkiye’nin Post Siyasal İslamcı bir döneme girdiğini düşündüğünü söyledi. FETÖ ismini kullanmayan Taşkın, 15 Temmuz ile ilgili de dikkat çeken bir tanımlama yaptı. Taşkın, 15 Temmuz darbe girişimi için “İslam’dan ilhamını alan bir yapının, İslam’dan ilhamını alan başka bir yapıya karşı yaptığı darbe” tarifi yaptı.
CHP’li Yüksel Taşkın şunları söyledi:
“Birbirleriyle rekabeti olan iki yapının da geçmişte, eski Türkiye’de kalan tarzlara sahip olduğunu düşünüyorum. Birileri eski tarzda devam ediyoruz diyorlarsa Türkiye sosyolojisini okuyamıyorlar. Şeyhlere itibar kayboldu. Bu dönem kapandı. Tarikatlar büyüsünü yitiriyor, dünyevileşiyor. Türkiye bir denge bulacak.”

CHP yöneticisi, ‘CHP iktidarında Fetullahçıların geleceği var mı’ sorusuna ne dedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 24 Temmuz 2022, 13:12

    kıvırmış

  2. Ancak turbo liboşlat böyle cevabı verebilir..Kılıcdaroglunun yakınında chpli diyebileceğin bir tek Öztrak hanedanının temsilcisi var o kadar!

  3. demesine hacet yok zira kk fetö projesidir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!