CHP’de Ağustos çok sıcak geçecek! İstanbul, Ankara ve İzmir il başkanlıklarına kimler talip

CHP'de ilçe örgütlerinin kongreleri 5 Ağustos Cumartesi günü başlayacak ve 10 Eylül Pazar günü tamamlanacak. Uzun bir aradan bu yana, CHP’nin kale olarak gördüğü, güçlü olduğu ilçelerde adeta aday patlaması yaşanıyor.

featured

VERYANSIN TV/ KULİS

CHP’de Kadıköy, Şişli, Beşiktaş, Çankaya, Yenimahalle, Konak, Muratpaşa, Çukurova gibi bir çok ilçede 3, bazen de 4 adayın aday çıkması öngörülüyor…

İlçe kongrelerine ilişkin itiraz süresinin bitiminin ardından ise 16 Eylül Cumartesi günü başlayacak olan il kongreleri 15 Ekim Pazar gününe kadar sürecek. Yine şimdiden İstanbul, Ankara, İzmir gibi kurultay delegesi olarak, niceliksel ağırlığı olan büyükşehirlerde de, bir çok aday adayının ismi kulislerde il başkanlığı için dolaşıyor.

Ankara için eski Ankara milletvekili Levent Gök’ün ismi geçerken, Gök’e yakın kaynaklar, ön seçim olması durumunda Gök’ün Ankara Büyükşehir adayı olmayı istediğini, il başkanlığını kesinlikle düşünmediğini belirtiyor…

Gizli ‘zoom’ toplantısı ile gündeme gelen Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ise Ankara Büyükşehir Başkanvekili olan Sercan Çığgın’ı il başkanı adayı olarak çıkarmak için çalışma yürüttükleri belirtiliyor.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in de, şimdiki Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım’ı aday çıkarmayı istediği konuşuluyor.

ADD Genel Sekreteri Ayhan Yalçınkaya’nın ise ilçe seçimlerinin sonuçlarına göre aday olabileceği gelen kulis bilgileri arasında. Mevcut il başkanı Ali hikmet Akıllı ‘nın ise Genel Başkan ok verirse yeniden aday olmak istediği ama Tekin Bingöl ‘ün bu isme karşı kesin net tavırlı olduğunun altı çiziliyor.

İstanbul için ise Gürsel Tekin’in adaylık için bastırdığı, Kılıçdaroğlu’nun da sıcak baktığı belirtiliyor. Yine Cemal Canpolat’ı da CHPli bir grup Alevi işadamının ve milletvekilinin adaylık için çıkartmaya çalıştığı diğer bir ayrıntı…

İzmir İl için ise, Tunç Soyer ile Tuncay Özkan’ın karşılıklı aday çıkartması bekleniyor…

Yine eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ise, yaklaşan yerel seçimler öncesi, boş durmadığı ve, kendisine çok yakın bir isim olan Altan İnanç etrafında, İzmir’in önde gelen isimlerini birleştirmek için adım attığı aktarıldı.

Tuncay Özkan’ın mahalle seçimlerinde kan kaybı yaşadığı da bize ulaşan iddialar arasında.

İl kongrelerinin bitiminin ardından ise CHP, Parti Meclisi’nin belirleyeceği bir tarihte olağan kurultayını gerçekleştirecek. Muhtemelen Ekim başı gibi, Kılıçdaroğlu’nun yeniden aday olacağı bir kurultay olası.

CHP’de Ağustos çok sıcak geçecek! İstanbul, Ankara ve İzmir il başkanlıklarına kimler talip

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!