CHP’de ‘kumpas’ iddiası… O 3 vekil kim?

Görevden alınan CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un Veryansın Tv'ye yaptığı açıklamalara değinen Yalçın Bayer, "Sahte imza ile kendisini tutuklatan 3 milletvekili kimdir?" diye sorduç

featured

Görevden alınan CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un Veryansın Tv’ye yaptığı açıklamalar tartışılıyor.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, Aksoy’un 3 vekilin sahte imzası ile tutuklandığı iddialarına değinerek, söz konusu isimlerin açıklanmasını istedi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Bayer, şunları söyledi:

“İzmir Menemen Bel. Baş., eski bir milletvekilinin oğlu olan Serdar Aksoy Veryansıntv’de nasıl tutuklandığını anlatırken CHP ne durumlara düşmüş! Sahte imza ile kendisini tutuklatan 3 milletvekili kimdir? Makamını AKP’ye kaptıran Aksoy, kimlere tazminat davası açacaktır, bilinsin.”

NE OLMUŞTU?

CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında partisine gelen şikayetler üzerine Kasım 2020’de soruşturma başlatılmış, İzmir’e gönderilen 3 CHP milletvekili, Aksoy hakkında rapor hazırlamıştı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu, 16 Kasım’da Aksoy’u oy birliğiyle “kesin ihraç” istemiyle “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kuruluna sevk etmişti. Aksoy ise 18 Kasım’da partisinden istifa ettiğini, görevine devam edeceğini duyurmuştu.

Ardından Menemen Belediyesine yönelik “zimmet ve irtikap” iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. Operasyonun kapsamında Serdar Aksoy da vardı. Aksoy 24 Kasım 2020 tarihinde tutuklandı. Aksoy’la birlikte 11 kişi de tutuklandı, 7 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gözaltına alınanlar arasında İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı O.Y. ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi T.F.Ç’nin de bulunduğu, bu kişilerin hurda satışı işiyle bağlantılı olduklarının iddia edildiği öğrenilmişti.

Aksoy’un da aralarında bulunduğu 10 kişi 7 Temmuz 2022’de adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Serdar Aksoy, yaşanan süreçle ilgili özellikle de partisi ve bazı milletvekilleriyle ilgili Veryansın Tv’ye çarpıcı iddialarda bulunmuş, kendisine kendi partisi içinden kumpas kurulduğunu öne süren Aksoy, sahte imzayla tutuklatıldığını belirtmişti.

thumbnail
İlişkili Haber
Görevden alınan belediye başkanı anlattı: Bana kumpas partimde kuruldu!

CHP’Lİ İKİ VEKİLDEN YANIT

Açıklamalar ses getirince CHP’nin iki İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ve Atilla Sertel bir video mesajla isim vermeden Aksoy’a yanıt verdi. Özkan ve Sertel, Aksoy’un iddialarını reddettiler ve ispatlamaya çağırdılar. Özkan, şantaja devam etmesi halinde Aksoy hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını da ekledi.

Röportajda Aksoy, söz konusu milletvekillerinden bahsederken “gazeteci kökenli” diye bir ifade kullanmamıştı. Ancak Özkan ve Sertel, CHP’nin İzmir’de gazeteci kökenli milletvekillerinin sadece kendileri olduğu için bu açıklamayı yapmaya gerek duyduklarını söylediler.

thumbnail
İlişkili Haber

CHP’li iki vekilden eski belediye başkanına yanıt… ‘Eğer şantaja devam edecekse…’

CHP’de ‘kumpas’ iddiası… O 3 vekil kim?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!