CHP’de rüşvet dağıtıldığını iddia eden Erkan Çetin hakkında suç duyurusu

CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Özgür Karabat’ın delegelere para dağıttığını iddia eden eski CHP Muş Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır hakkında suç duyurusunda bulundu.

featured

İlk kez Veryansın Tv yayınında gündeme getirilen ‘CHP’de değişimcilerin kurultayı kazanmak için delegelere para verdiği’ iddiasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, konuya dair iddialarda bulunan eski CHP Muş İl Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yeşiltaş, ‘Halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma’, ‘Hakaret’, ‘Şantaj’ ve ‘Siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi’ suçları üzerinden savcılığa başvuruda bulundu.

AÇIKLAMA YAPTI

Yeşiltaş, yargıya taşıdığı iddialar hakkında X hesabı üzerinden bir açıklama yayımladı. Yeşiltaş, “Erkan Çakır isimli şahıs AKP’nin maşası haline gelerek Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıpratmaya çalışmaktadır.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Erkan Çakır, CHP’nin kasasının teslim edildiği Özgür Karabat’ın koordinasyonunda, Doğu ve Güneydoğu’da değişimciler adına delegeleri ikna ettiğini anlattı. Yeni Şafak’a konuşan Çakır, Özgür Karabat’ın talimatı ile Muş ve Iğdır başta olmak üzere birçok ilde delegelerle görüşmeler yaptığını, bu yöntemle 40’tan fazla delegeyi değişimciler lehine ikna ettiğini söyledi. Çakır, “Karabat ile CHP mobil uygulaması üzerinden görüşüyorduk. Güneydoğu ve Doğu Anadolu’daki delegeleri değişimcilerden yana ikna etmek üzere anlaştık. Bu kapsamda Muş ve Iğdır başta olmak üzere birçok ilde delege ikna turları yaptım. 40’tan fazla delegeyi, değişimden yana oy kullanması için ikna ettim” dedi.

Delegelerle Karabat’ı Ankara’daki bir otelde bir araya getirdiği bilgisini veren Çakır, Özgür Karabat’ın değişimden yana oy kullanan delegelere kişi başı 1500 ila 10 bin dolar arasında para dağıttığını ifşa etti: “Değişime ikna ettiğim delegelerle Özgür Karabat’ı Ankara’da otelde buluşturdum. Benim gibi Türkiye’nin her bölgesinde delege ikna ekipleri kurulduğunu ve Karabat’ın delegelere para dağıttığını öğrendim. Ben de illerde yaptığım çalışmalarda kendi cebimden 300 bin TL harcadım. Özgür Karabat bu harcamamı karşılayacağını söyledi. Rüşvetin belgesi olmaz, ancak şahidi olur. Ben, sürecin içindeyim, belgeleyemem, ancak bizzat şahidim. Özgür Karabat tarafından kimi delegelere 1500, kimi delegelere ise 10 bin dolara kadar varan paralar verildi. Bunu herkes biliyor, delegeler de söylüyor.”

İLK KEZ VERYANSIN TV GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Veryansın Tv Youtube kanalında Erdem Atay ve Engin Balım’ın programında, hem “genel merkezcilerin” hem de “değişimcilerin” delegelere para ödediği bilgisi aktarılmıştı.

CHP’de rüşvet dağıtıldığını iddia eden Erkan Çetin hakkında suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!