CHP’de sürpriz genel başkan adayı

CHP'de 37'nci Olağan Kurultay süreci başladı. İsmail Saymaz, Selin Sayek Böke ile birlikte 'solcu' kanat olarak kendilerini konumlandıran ekipten İlhan Cihaner'in Genel Başkanlık için aday olabileceğini iddia etti.

CHP’de sürpriz genel başkan adayı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve hukukçu İlhan Cihaner’in, “Gelecek İçin Biz” isimli bir grubun açıklamasını yayınlamasının ardından genel başkanlığa aday olacağı iddia edildi.

Parti içinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetim kadrosuna ses yükseltmeler başladı. 37’nci Olağan Kurultay öncesi partinin sol kanadında yer alan kişilerin yer aldığı ‘Gelecek İçin Biz’ grubundan bir açıklama geldi. Açıklamada, “Mevcut anti demokratik yönetim anlayışını mı onaylayacağız, yoksa demokratik bir örgüt ve parti yönetimi anlayışını mı hayata geçireceğiz?” ifadeleri ile delegelere mesaj verildi.

CHP’li İlhan Cihaner,  “Gelecek İçin Biz” isimli bir grubun açıklamasını paylaşarak “Geçmişi biz kurduk, geleceği de biz inşa edelim! Cumhuriyet Halk Partimizin 36. Kurultayı öncesi “geçmişi biz kurduk, geleceği de biz inşa edelim” çağrısıyla çıkmıştık yola.” ifadelerini kullandı.

İSMAİL SAYMAZ’DAN CİHANER İDDİASI

Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İlhan Cihaner’in CHP kurultayında genel başkan adaylığı için çalışmaya başladığını duyurdu. Saymaz, “CHP’nin daha solda konumlanmasını savunan Cihaner, kurultayda Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkabilir” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, daha önce başkanlık için aday olacağını açıklamış, Atıcı hakkında “tavşan aday” iddiaları dillendirilmişti.