CHP’de yönetim krizinde ikinci perde: İmamoğlu, Özel’den habersiz 81 il başkanını çağırdı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin 81 il başkanını İstanbul'da düzenlenecek bir toplantıya davet etti. CHP lideri Özgür Özel'den habersizce yapılan bu davetler sonrası parti yeni bir gerilimin eşiğinde.

featured

ENGİN BALIM / VERYANSIN TV

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında kriz yaratacak yeni bir olay yaşandı.

Ekrem İmamoğlu, İBB’ye bağlı İstanbul Planlama Ajansı İPA üzerinden, CHP’de 81 il başkanını arayarak 24-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek bir toplantıya davet etti.

Davetler yapıldı, afişler hazırlandı ancak bundan Özgür Özel’in haberinin olmadığı öğrenildi. Özel toplantıyı davetten daha sonra öğrendi. Özel’in bu duruma çok sinirlendiği ve kendisinin de bu toplantıya katılma kararı aldığı vurgulandı.

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, İPA tarafından düzenlenecek olan toplantının İstanbul’da 5 yıldızlı lüks bir otelde olacağı, konaklamanın her şey dahil şeklinde olacağı bildirildi.

Adına İstanbul Buluşması denilen toplantıda katılımcıların masraflarının kim ya da kimler tarafından ödeneceği de açıklanmadı.

Edinilen bilgilere göre, Ankara’da yapılması beklenen tüzük kurultayı için davet bekleyen il başkanları İPA’nın bu sürpriz davetine şaşırdığı öğrenildi.

Özgür Özel’in olayı duyduktan sonra çok bozulduğu ve bunun altında kalmayacağını yakın çevresine söylediği bildirilirken, Genel Merkez’de bir süre gerginlik yaşandı. Özel de bu İstanbul Buluşması’na katılacağını belirtti ve kendi ismini yazdırdı.

CHP’de yönetim krizinde ikinci perde: İmamoğlu, Özel’den habersiz 81 il başkanını çağırdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 21 Kasım 2023, 01:57

    Ne demiş atalarımız? “Parayı veren düdüğü çalar.”

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!