CHP’den aday olan Alper Taş: ‘Sen de Cuma namazına git görün’ dediler

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'den Beyoğlu Belediye Başkanı adayı olan ÖDP'nin eski Genel Başkanı Alper Taş, katıldığı televizyon programında CHP içinden kendisine 'Cuma namazına git' tavsiyesinin geldiğini belirterek 'Cuma'ya gitseydim belki seçimi kazanırdım' dedi.

Son yerel seçimlerde CHP’den Beyoğlu Belediye Başkan adayı olan Alper Taş, HaberTürk’te Kübra Par’ın sunduğu Açık ve Net programında ilginç açıklamalarda bulundu.

Alper Taş, Beyoğlu Belediye Başkanlığı adaylığıyla ilgili “Örneğin ben dindar insanlara saygılıyım belki ben de bir cuma namazına gitseydim kazanırdım” sözleriyle açıkladı.

Kübra Par’ın Ekrem İmamoğlu hatırlatması üzerine, “Hayır ona laf atmak için söylemiyorum. Ekrem İmamoğlu inançlı bir insansa gidebilir. Ben ona bir şey söylemiyorum. Ama bana bunu çok teklif ettiler” dedi.

Par’ın “CHP içinden mi teklif ettiler” sorusuna Taş, “Yani CHP, vatandaş diyor ki ‘sen de bir git cumaya görün’. Ben bayram namazı kılarım. Cuma kılmıyorum. Yapmadığımız bir şeyi halktan oy alacağız diye yapmak bize uymaz” yanıtını verdi.