CHP’den AKP Sözcüsüne ‘Kadir Mısıroğlu’ göndermeli yanıt

Tunç Soyer'in konuşması üzerine başlayan “Osmanlı” tartışmasında CHP'den AKP'ye yanıt geldi: “Şunu unutma Ömer Çelik: Tarihi, ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenlerden öğrenenlerden alacak dersimiz yoktur!”

featured

Dün İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı görkemli ve coşkulu bir etkinlikle kutlandı. Yüzbinlerce insan Gündoğdu’ya akın etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in kutlamada yaptığı konuşma ise iktidar ile muhalefet arasında “Osmanlı” polemiği başlatmıştı. Soyer’in konuşması “Osmanlı Devleti” düşmanlığı olarak etiketlendi. Ancak Soyer o konuşmada, Milli Mücadele döneminde Osmanlı hanedanı ve saray yönetiminin emperyalistlerle işbirliğine vurgu yapmıştı.

Soyer şu ifadeleri kullanmıştı: “Yüz yıl önceydi, bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi. Gençleri kadınları çocukları geleceği hiç düşünmediler. Sadece ve sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün milleti ateşe attılar.”

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Soyer’e yönelik “Bütün siyasi misyonu Cumhuriyetimiz ile Osmanlı Devleti’mizi kavga ettirme üzerine kurulmuş olanlar var” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’dan AKP Sözcüsü Ömer Çelik’e yanıt geldi. Torun, Kadir Mısıroğlu’nun sözlerine atıf yaparak, “İzmir’in kurtuluş coşkusuna ortak olamayanlar, hazımsızlıkta birbiriyle yarışıyor. Şunu unutma Ömer Çelik: Tarihi, ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenlerden öğrenenlerden alacak dersimiz yoktur! Bizim yerimiz milli mücadele safları, yurdumuz Atatürk Cumhuriyeti’dir” ifadelerini kullandı.

CHP’den AKP Sözcüsüne ‘Kadir Mısıroğlu’ göndermeli yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!