CHP’den Altay Tankı çıkışı: Ethem Sancak her şeyi bırakmış kaçıyor

featured

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Gelin Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. TSK Tank Palet Fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim” ifadesini kullandı.

CHP’li Engin Özkoç, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde Türk-Katar ortak girişimi BMC şirketinin Türk hisselerinin çoğunluğunun, çelik üreticisi Tosyalı Holding’e satışının konuşulduğunu iddia etti.

Altay Tankı‘nın 29 aydır üretilemediğini, bu süreçte kaybedenin ülke ekonomisi olduğunu, önemli operasyonlara imza atan TSK’nın tank ihtiyacının karşılanamadığını savunan Özkoç, “BMC’nin ortaklığı Tosyalı Holding’e geçerken devlet yöneticilerine bir uyarıda daha bulunmak istiyorum: Gelin Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Tank Palet Fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim.” değerlendirmesinde bulundu.

‘ETHEM SANCAK BIRAKMIŞ KAÇIYOR’

“TSK’nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor. Sancak’a siper olan, yalanlarına ortak olan devlet yöneticilerini Allah’a havale ediyorum” diyen Özkoç şu ifadeleri kullandı:

“Türk-Katar ortak girişimi BMC şirketinin Türk hisselerinin çoğunluğunun çelik üreticisi Tosyalı Holding’e satışı konuşuluyor. Devletin bütün imkânlarını, teşviklerini kullanarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor. Ethem Sancak’a siper olan, onun yalanlarına ortak olan devlet yöneticilerini Allah’a havale ediyorum. 29 aylık süreçte kaybeden ülke ekonomimiz oldu. Önemli operasyonlara imza atan TSK’nın tank ihtiyacı karşılanamadı. BMC’nin ortaklığı Tosyalı Holding’e geçerken devlet yöneticilerine bir uyarıda daha bulunmak istiyorum. Gelin, Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim.”

CHP’den Altay Tankı çıkışı: Ethem Sancak her şeyi bırakmış kaçıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 sene önce

  Engin Bey saygın, akıllı ve ciddi bir milletvekilimizdir. Yukarıdaki pancar suratlı gibi değildir. Plan yapmış, düşünmüş ona göre konuşmuştur.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Bmc’deki Türk hisselerinin çoğu satılacakmis. Katar ortaklığı duruyor.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Sayin Özkoc,Türkiye’nin Tank’a ihtiyaci yok,Kanal Istanbul’a ihtiyaci var.Tank ne ki!

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  akp Savunma sanayisini bile araplara, yandasa, ona buna peskes cekiyor. Turkiye vatansever subaylarimizin ustun emekleri ile kurulan ve gelistirilen dogru durust tek sanayimiz olan savunma sanayisini bile akp tamamen araplara, yandaslara satacak, bitirecek gibi gorunuyor. Guclu bir savunma sanayisine kavusabilmek icin bir an once akp iktidarindan kurtulmak gerekiyor.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  DÜŞMANLARDAN DOSTANE CEVAPLAR GELMEZ

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!