CHP’den çok sert Prens Selman tepkisi

CHP Grup Başkanvekil Özgür Özel, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye'ye ziyaretini çok sert sözlerle eleştirdi.

featured

CHP Grup Başkanvekil Özgür Özel, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Türkiye’ye ziyaretini, “Kaşıkçı cinayetindeki sorumluluğunu, o konudaki rahatsızlıkları çok dile getirdik. Ancak Türkiye ziyareti protokol açısından da tam bir rezaletti. Tam bir küstahlıkla karşı karşıya kaldık. Bu küstahlığa sessiz kalanlara da yazıklar olsun. Türkiye’ye geldiği ilk andan itibaren İngiltere Kraliçesi’nin dahi, dünyada en çok kullanılan dil İngilizce demeyip ‘Merhaba asker’ diye selamladığı askerimizi kendi dilinde ‘Selamın Aleyküm’ diye selamlayacak kadar küstahtı” sözleriyle eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi ziyaret eden Suudi Arabistan Prensi Selman’ı resmi tören ile Beştepe’de karşıladı. Tüm resmi ziyaretlerde devlet yetkililerinin Türk askerini “Merhaba asker” sözleriyle selamlamasına karşı Selman, “Selamın Aleyküm” dedi. Buna karşılık asker, “Sağ ol” yanıtını vermedi.

Suudi Arabistan basını, ziyarete ilişkin paylaştığı fotoğraflarda Erdoğan’ın Selman’ı Esenboğa Havalimanı’nda uçağına kadar eşlik ettiği görüntüleri de servis etti.

‘BU KÜSTAHLIĞA SESSİZ KALANLARA DA YAZIKLAR OLSUN’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Selman’ın ziyaretini, sosyal medya hesabında; “Suudi Arabistan Prensi Selman’ın Türkiye ziyareti çok konuşuldu. Kaşıkçı cinayetindeki sorumluluğunu, o konudaki rahatsızlıkları çok dile getirdik. Ancak Türkiye ziyareti protokol açısından da tam bir rezaletti. Tam bir küstahlıkla karşı karşıya kaldık. Bu küstahlığa sessiz kalanlara da yazıklar olsun. Türkiye’ye geldiği ilk andan itibaren İngiltere Kraliçesi’nin dahi, dünyada en çok kullanılan dil İngilizce demeyip ‘Merhaba asker’ diye selamladığı askerimizi kendi dilinde ‘Selamın Aleyküm’ diye selamlayacak kadar küstahtı” sözleriyle eleştirdi.

‘ALENEN AŞAĞILADIĞI FOTOĞRAFI SERVİS ETMESİ TAM BİR KÜSTAHLIKTI’

Suudi basınının servis ettiği fotoğraflara da değinen Özel, “Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraflarda kendisinin babayiğit görünüp Recep Tayyip Erdoğan’ın iki büklüm, muhtaç göründüğü fotoğrafları tercih edip servis etmesi küstahlıktı. ‘Havaalanına kadar bakın beni uğurladı, biz onu valiye uğurlatıyoruz, o beni havaalanına kadar geldi, uğurladı’ diye fotoğrafları servis etmesi, kendisinin yukarıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aşağıda olduğu ve onu alenen aşağıladığı fotoğrafı servis etmesi tam bir küstahlıktı” dedi.

CHP’den çok sert Prens Selman tepkisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 2 ay önce

  Hani itibar?

  Cevapla
 2. 2 ay önce

  Bu katil MBS’nın küstahlığı değil, sayın Cumhurbaşkanımızın acizliği. Yani teslimler gerçeği yansıtıyor. Yemende ve Filistin’de soykırımı uygulayan insanları neden ağırlıyoruz??

  Cevapla
  • 2 ay önce

   Fransa Cumhurbaşkanı gelse Afrika da soy kırım yapanları neden ağırlıyoruz diyecek miydiniz veya yüzyıllardır yakıp yıkmaktan başka bişey yapmayan farklı bir batılı ülke

   • 2 ay önce

    bre gafil, fransiz en azindan oturup kalkmasini biliyor. Elin arabi gelip gelip resmen herkesi makaraya aldi. Siz daha beterini hak ediyorsunuz da, bunu hak etmeyen yuzde 10’a yazik oluyor.

   • 2 ay önce

    bunlar kendine düsman olduklari icin isterse peygamber gelsin onu bile kabul etmezler. Onun icin hic bosuna ugrasma.

    Cevapla
   • 2 ay önce

    Çok iyi cevap vermişsin Recep bey. Tam kapak olmuş. Biz de batılılara karşı aşağılık kompleksi var. Bunun için ilkeli olamıyor kompleksli kişiler.

    Cevapla
  • 2 ay önce

   Yemen ve Filistin ile konunun hic bir alakasi yok. Hatirlatalim bu selman akp’nin de yakin oldugu birini istanbul konsolosluklarinda asitle katlettirdi. Turkiye’de!! Hadi omurgasizlar, barisildi diyelim kral bozuntusunun devletimize ve askerimize saygisizligi ortada.

   Cevapla
 3. 2 ay önce

  bu tablo bize ait değil Türklüğe Türk milletine ait değil.geçici bir siyasi iktidara ait.Türkçüler yeniden devletin başına geçince suudiler hizaya geçecektir.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!