CHP’den ‘Kılıçdaroğlu’ açıklaması: Devrim niteliğinde…

CHP'de parti tüzüğü değişecek. ‘Güçlü genel sekreterlik' sistemiyle, partide ‘2. adam' dönemi başlayacak. Milletvekilliği en çok 3 dönem yapılabilecek. CHP'li Zeynel Emre, "Genel Başkanımız da birkaç gün içinde devrim niteliğindeki tüzük değişikliğinin ana hatlarını açıklayacak” dedi.

featured

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre Sözcü’ye yaptığı açıklamada “Reform niteliğinde bir çalışma yapıyoruz. Partililerin şikayet ettiği tüm düzenlemeler kalkacak. Tüzük kurultayı olağan kurultay ile birlikte sonbaharda yapılacak. Genel Başkanımız da birkaç gün içinde devrim niteliğindeki tüzük değişikliğinin ana hatlarını açıklayacak” dedi.

‘Ana hatlar’a göre, il ve ilçe başkanlarını üyelerin belirleyeceği yeni bir sistem öngörülüyor. Parti içi çekişmelerin bu yöntemle azaltılması hedefleniyor. Ayrıca 60 kişi olan Parti Meclisi üye sayısı arttırılacak, engelli kotası da getirilecek.

Zeynel Emre başkanlığında oluşturulan 9 kişilik Tüzük Komisyonu üyeleri, milletvekilleri, PM üyeleri, il ve ilçe örgütlerine değişiklik konusundaki görüşlerini sordu. Talepler 10 Eylül’e kadar Genel Merkeze bildirilecek. Bu görüşlerin ardından tüzüğe son şekli verilecek ve sonbaharda yapılması planlanan kurultayda onaya sunulacak.

Tüzük değişikliği ile ‘delege ağalığı” olarak nitelenen ve nüfuslu partililerin il, ilçe ve kurultay delegeleri üzerinde hakimiyet kurup yönlendirmelerinin de engelleneceği iddia edildi.

CHP’den ‘Kılıçdaroğlu’ açıklaması: Devrim niteliğinde…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. Bence en doğru hareket; mevcut kişiler partiyi vatanseverlere teslim, etmeli.
  Onlar, başarılı olmuş Atatürk devrimlerini aynen uygulamaya başlamalılar.
  Çünkü 100 yıl önce insan gibi kardeşçe yaşamamız için gerekli temel her şey var.
  Eğer kesintiye uğramasaydı bugün uygar kabul edilen ( !? )yetişmiş insan gücümüzün gittiği, gitmek istediği ülkelerden daha ileri düzeyde olurduk.
  Bütün dünyada sadece halkını düşünerek, yaptıklarından dolayı en iyi lider kabul edilen Atatürk’e tarih kitaplarında yer vererek, okullarda kendi çocuklarına da öğretiyorlar.
  Uygar ve sömürgeci ülkerin, özellikle geri kalmasını sağladığı içecek su, yiyecek ekmek, düzgün eve bile sahip olamayan Afrika ülkerin de kabileler bile kurucularına saygı duyar.
  Onun yaptıkları sayesinde belirli yerlere gelen kişilerin, kendi ülkesini kurmuş kişiyi yok sayma çabalarını, öçzellikle yeni CHP’ lileri anlamam mümkün değil. Gitmeliler…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!