CHP’den ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ tepkilerine yanıt

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin "Kılıçdaroğlu'na çağrı" başlıklı yazısına "Bugün sahnelenen organize işlerin çok önceden planlandığını ve bugün sahneye konulacağını biliyorduk." yanıtını verdi. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, TRT Haber canlı yayınında, ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ diyen gence ilişkin "AKP’nin hesabından TRT’nin yediği haltı paylaşıp yayanlar, tam bir yıl öncesinden bunları yapacağınızı biliyorduk. Bu trolleri sarayın önüne gönderin." dedi.

featured

Altılı masanın adayının Kemal Kılıçdaroğlu olacağı iddiaları gündemdeki yerini korurken CHP Genel Merkezi önüne ‘Ben Kemal, geliyorum’ pankartı asılmıştı. Bazı gençler ise genel merkezin önünde “Kılıçdaroğlu aday olmasın” pankartı açmıştı. Öte yandan bir başka vatandaş ise TRT Haber’in canlı yayını esnasında muhabirin mikrofonuna “Kılıçdaroğlu aday olmasın” diye bağırdı.

‘ZAMANLA HERKES HAKİKATİ ÖĞRENECEK’

“Kılıçdaroğlu aday olmasın” protestoları devam ederken CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’tan açıklama geldi. Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin “Ülkemizin geleceğini tayin edecek olan bu kritik seçimde milletimizin sesine kulak verilmesini ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ndan demokrasi lehine adaylık iddiasından çekilmesini istiyoruz” açıklamasını paylaşan Özkoç, şunları söyledi:

Bugün sahnelenen organize işlerin çok önceden planlandığını ve bugün sahneye konulacağını biliyorduk. Genel Başkanımız kürsüden söyledi, yaşadıklarımız 418 Milyar Dolar’ı çalanlarla halkın kavgasıdır. Zamanla herkes hakikati öğrenecek.” 

‘BU TROLLERİ SARAYIN ÖNÜNE GÖNDERİN’

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, ise TRT Haber muhabirinin Ankara’da kar yağışına ilişkin bilgi verdiği canlı yayında, mikrofonu eline alarak ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ diyen gence tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Özkan, şu ifadeleri kullandı:

“AKP’nin hesabından TRT’nin yediği haltı paylaşıp yayanlar, tam bir yıl öncesinden bunları yapacağınızı biliyorduk. Bu trolleri sarayın önüne gönderin. Anayasaya göre aday olamayacak birini protesto etsinler. Edebileceklerse!”

‘ÇAYLAR CHP’DEN…’

Pankart açan gençleri çay içmeye davet eden Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Eren Erdem ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Genel Merkezimize gelip düşüncesini pankartla açıklayan gençlere sesleniyorum. Öyle kuru kuru fotoğraf çekip gitmek olmaz, gelin çay içelim. Siz bize kaygılarınızı anlatın. Bizde size “gerekçeleriyle” niçin kaygılanmamanız gerektiğini. Ayrıca çayımız hep taze, kapımız sizlere açık. TRT yayınına giren kardeşlerimizi de bekliyorum. Çaylar CHP’den…”

thumbnail
İlişkili Haber

‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ pankartı açan genç konuştu: Günahlarını vermezler

thumbnail
İlişkili Haber

Kılıçdaroğlu konuşurken ‘aday olma’ diyen gence müdahale

CHP’den ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ tepkilerine yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!