CHP’deki ‘para sayma’ görüntülerine soruşturma başlatıldı

CHP İstanbul İl Başkanlığı, sosyal medyada yer alan ve bir ofiste para sayma işleminin yer aldığı görüntülere ilişkin ortaya atılan iddialarla ilgili açıklama yaptı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada ise olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

featured

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, CHP Kurultayı’ndaki genel başkanlık seçimi öncesinde delegelere rüşvet verdiği iddiasında bulunulmuştu.

Delegeye rüşvet iddiasına ilişkin servis edilen görüntüler sonrası CHP’den açıklama geldi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün bazı medya kuruluşları ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntülerle ilgili açıklamamız.

Söz konusu görüntüler şu an Sarıyer ilçesi sınırlarındaki CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının 2019 yılında satın alınmasıyla ilgilidir. Açıklamada sunulan evrak da bunun kanıtıdır. Evrağın düzenleme tarihi 9 Aralık 2019’dur. Güvenlik kamerası görüntüleri, her ne kadar 10 Aralık 2019’u gösterse de gerçek tarih evraktan da anlaşılacağı üzere 9 Aralık 2019’dur.

‘4,5 YIL ÖNCESİNE AİT’

4,5 yıl sonra servis edilen görüntülerin amacı kuşkusuz Cumhuriyet Halk Partisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik olumsuz algı yaratma çabasıdır. Hele hele 4,5 yıl önceki olayı, 4 Kasım 2023 tarihinde yapılan CHP Kurultayı ile ilişkilendirmek eşyanın tabiatına aykırıdır.Güvenlik kameraları görüntülerinin kayda alındığı yer CHP İstanbul İl Başkanlığı binası değil, mal sahibinin avukatı Gökhan Taşkapan’ın avukatlık ofisidir. Bu görüntülerin söz konusu avukatın bilgisi dahilinde sızdırıldığı alenidir. Görüntüler kişilik haklarına saldırı niteliğindedir. Ayrıca kişisel verilerin korunmasına muhalefet edilmiştir. Bu vesile ile hem söz konusu avukat hem de bu görüntüleri yayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Kaldı ki görüntülerde mal sahibi kişi de görülmektedir.

‘MAL SAHİBİNİN AVUKATI ŞANTAJ YAPMAK İSTEMİŞ’

Avukat, daha önce de bu görüntüleri, bir suç unsuruymuş gibi bazı CHP İstanbul il yöneticilerine göstererek şantaj yapmak istemiş ama karşılık alamamıştır.Görüntülerdeki kişilerden eski İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, eski İl Başkan Danışmanı Can Poyraz ve İBB CHP Meclis Üyesi Fatih Keleş, CHP Genel Merkezi ile İstanbul İl Başkanlığı arasında; binanın satın alma sürecini koordine eden kişilerdir.

Ayrıca il binasının satın alınması konusunda, 2019 yılı yazında  ‘Bir Tuğla da Sen koy’ isminde bağış kampanyası yapılmıştır. Söz konusu bağış kampanyasının reklam filmi açık kaynaklardan görülebilir. Görüntüler, 9 Aralık 2019 tarihinde mal sahibine kapora ödenmesine ilişkindir.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP İstanbul İl Başkanlığında çekildiği öne sürülen ve sosyal medyada paylaşılan para sayma görüntülerine ilişkin resen soruşturma başlattı.

Başsavcılıkça, bazı sosyal medya hesaplarında, “Fatih Keleş’in CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda para destelerini sayarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı.” notuyla paylaşılan görüntülere ilişkin maddi gerçeğin ortaya çıkarılması, suç ve suç unsuru bulunup bulunmadığının tespit edilmesi amacıyla resen soruşturma başlatıldı.

CHP’deki ‘para sayma’ görüntülerine soruşturma başlatıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Bu videonun eski olması kurultayda delegelere para dağıtıldığı gerçeğini değiştirmez. Hatta millete bakın eski videolarla bize iftira atıyolar demek için kendileri bile sürmüş olabilirler videoyu. Bu adamlardan her şey beklenir.

  2. delege satin alma operasyonunu golgelemek icin kendileri servis etmistir. Sogan’in atkisi gibi bir olay yani.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!