CHP’den TBB Başkanı’na sert AYM tepkisi: AKP’ye hediye ettin

featured

Veryansın Tv’de Engin Balım’ın kaleme aldığı ‘AYM üye adaylarını tanıyalım… Baro Cumhur İttifakı’na nasıl çalıştı?’ haberi CHP kulislerinde yankılandı. AYM üyesinin seçilmesinin ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan’a CHP’den ciddi tepkiler geldi.

VERYANSIN TV

Anayasa Mahkemesi üyesi seçimi için Türkiye Barolar Birliği 81 ilin baro başkanlarının oyuyla üç isim belirlemişti. Belirlenen üç isim TBMM’de oylandı ve AYM’ye AKP ve MHP’nin oylarıyla AKP’nin eski milletvekili aday adayı Avukat Kenan Yaşar seçilmişti.

Seçimin ardından CHP’den TBB Başkanı Erinç Sağkan’a sert tepki geldi.

CHP Ankara Milletvekili avukat Levent Gök ve eski CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ekrem İmamoğlu’na yakın bir isim olan Avukat Gökhan Günaydın, Sağkan’ı AYM üyeliğini AKP’ye hediye etmekle suçladı.

Levent Gök, Twitter hesabından “TBMM ‘de Anayasa Mahkemesi üyeliğine AKP’li Kenan Yaşar’ın seçilmesi,Meclise gönderilen 3 adayın seçim sürecini yönetemeyen Türkiye Barolar Birliği’nin tarihi bir hatasıdır.Bunun nelere yol açacağını ne yazıkki bedel ödeyerek göreceğiz.” paylaşımında bulundu.

Gökhan Günaydın da, paylaşımında “TBMM’de yapılan oylamada, Anayasa Mahkemesi üyeliğine, Türkiye Barolar Birliği tarafından yapılan seçimde birinci olan Çorum Baro Başkanı, AKP’li Kenan Yaşar seçildi. TBMM tutumunda sürpriz yok. Kutlanması (!) gereken TBB’dir..” ifadelerini kullandı.

Yine Avukat Ediz Yoraz da Sağkan’ı, önceki başkan Metin Feyzioğlu’nu aratmakla itham etti.

Avukat Yoraz, Sağkan ve ekibinin AKP ile pazarlık içinde olduğunu da öne sürdü.

Aralık ayının ilk haftasında, Metin Feyzioğlu’nu yenerek Türkiye Barolar Birliği Başkanı seçilen Sağkan ve arkadaşları, sosyalist marşlar söylemek ve yumruklarını havaya kaldırarak zaferlerini kutlamışlardı.

CHP’den TBB Başkanı’na sert AYM tepkisi: AKP’ye hediye ettin

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 ay önce

    Adam zaten birinci secilmis sorun ne

    Cevapla
  2. 5 ay önce

    erinç sağkan erdoğan’ın karşısına nasıl çıkacak? onu merak ediyorum

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!