CHP’den yeni ‘TÜRKEN Vakfı’ belgeleri

CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan, TÜRKEN Vakfı'na ilişkin yeni belgeler paylaşarak, "Suudi Arabistan'daki bankadan neden 35 milyon dolarlık kredi aldınız?" diye sordu.

featured

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçen haftalarda ‘bir kaçış planının anatomisi’ başlıklı bir videoyla Erdoğan‘ın vakıf süsü verilmiş paralel yapılarla yurtdışına devasa paralar aktardığını iddia etmişti.

Kılıçdaroğlu, TÜRGEV ve Ensar Vakfı aracılığı ile 1 milyar liranın ABD’deki paralel bir vakfa transfer edildiğini söyleyerek, “Erdoğan çık söyle, bu para gönderdiğin paravanın başında senin ailenden kim var?” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun ABD’deki TÜRKEN Vakfı’yla ilgili yaptığı açıklamaların yankıları sürerken, CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan vakıfla ilgili yeni belgeler paylaştı. Twitter’dan paylaşımlarda bulunan Özcan, paylaştığı belgelerle birlikte vakfa üç soru yöneltti.

Özcan’ın paylaşımı şu şekilde:

“Senelerdir sorularımıza cevap veremeyen yetkililere bugün de yeni sorularımız var.

1) Suudi Arabistan’daki İslam Kalkınma Bankası’ndan Haziran 2020’de niçin 35 milyon dolar borç aldınız?

2) New York’ta gökdelen yaptığınız arsayı nakit aldınız. Yıllık %5 faiz ödenecek bu 35 milyon dolar ne için kullanılacak? Taksitler için Türkiye’nin kaynakları mı heba edilecek?

3) 2014-2020 arasında topladığınız 67 milyon dolar bağışa ek olarak son 2 senede ne kadar topladınız?”

Özcan’ın paylaştığı belgeler şu şekilde:

CHP’den yeni ‘TÜRKEN Vakfı’ belgeleri

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    kredi gibi gozuken sey kredi falan degil bence. “islam” bankasi veya hicbir banka gidip bir vakifa bir kurus para vermez. Gunahi boynuna, muhtemelen oradaki ak hesaplarindan mortgage susu ile transfer etmisler, malum arsa. Yarin birgun abd bu kara para, cokuyorum arsana demesin diye.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!