CHP’li Bakan, İçişleri Bakanı Yerlikaya ile görüştü: Onun ismini bile anmak istemiyorum!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile makamında görüştü. CHP’li Bakan görüşme sonrası kendisine sorulan Süleyman Soylu sorusuna, ‘Önceki Bakanın ismini anmak istemiyorum hiç’ diye yanıt verdi.

featured

CHP’li Bakan görüşme sonrası açıklama yaparken, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya üzerinden ziyareti paylaştı.

CHP’li Bakan görüşme sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Sayın Bakan Ali Yerlikaya’yı ziyaret ettik. Çok sıcak, çok samimi, çok bir verimli bir görüşme oldu. Her konudaki düşüncelerimizi, çözüm önerilerimizi dile getirdik. Bu kadarını paylaşabilirim. Sayın Bakan’a da samimi karşılaması ve verimli görüşme için teşekkür ediyorum.”

‘BU GÖRÜŞME ÇOK ÖNEMLİ’

Bakan, bir gazetecinin eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisiyle ilgili ithamlarının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Yani şimdi yeni bir dönem bu dönem. Yani biz istişare edebileceğimiz birlikte çözebileceğimiz, ülkenin sorunlarını birlikte çözebiliyor olmamız lazım. Dolayısıyla o geçmiş, yanlıştı yani. O olmaması gereken bir şeydi. İktidarla muhalefetin kesiştiği noktalar nedir? Ülkenin sorunlarıdır. Yani o ülkenin sorunlarında herkes kendi siyasi düşüncesine göre, kendince en doğrusunu yapmaya çalışıyor. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak kendi düşüncemize göre en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz. Ülkenin menfaatleri noktasında kesiştiğimiz, birlikte çözebileceğimiz sorunları çözebiliyor olmamız lazım. Dolayısıyla bu istişareler bunun için önemli. Bu bizim muhalefet yapmamızı engeller mi? Engellemez. Biz çözüm üretemediğimiz noktalarda muhalefet yapmaya devam ederiz. Belki birçok konuda sadece konuşarak, görüşerek, karşılıklı birbirimizi dinleyerek, çözmemiz mümkün. Dolayısıyla bu görüşmeler bunun için önemli. Biz bu ülkenin yararına, paydasına, elimizden ne gelirse bugüne kadar yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

‘İSMİNİ ANMAK İSTEMİYORUM’

Önceki Bakan’ın ismini anmak istemiyorum hiç yani. O dönemde siyasi parti genel başkanları, İçişleri Bakanlığı önünde kavga etmeye geliyordu. Biz buraya basın açıklaması yapmaya geliyorduk. Doğru bir şey değil bu. İki ülke savaşır. Savaşan ülkeler bile askeri diplomasiyi sürdürür. Bir ülkenin iktidarla muhalefetinin arasında bir iletişim kanalının olmasından daha doğru bir şey yok. İletişim olur. Bu müzakeredir. Yeri geldiğinde en çetin mücadeleyi de verirsiniz.”

CHP’li Bakan, İçişleri Bakanı Yerlikaya ile görüştü: Onun ismini bile anmak istemiyorum!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!