CHP’li Bakan’dan Soylu’ya: Vatandaşlık bilgileri çalındı mı?

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, vatandaşların kişisel bilgilerinin bir internet sitesi ve Telegram uygulaması üzerinden satıldığını öne sürdü. CHP’li Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Bu bilgiler çalınmış mıdır? Satılmış mıdır?” sorusunu yöneltti.

featured

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, vatandaşların kişisel bilgilerinin bir internet sitesi ve mesajlaşma uygulaması Telegram üzerinden satıldığını öne sürdü.

Bakan, sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaştığı videoda T.C. kimlik numarasıyla yurttaşların tüm kişisel bilgilerine ulaşıldığını iddia etti.

Bakan şu ifadeleri kullandı:

“Teröristlerin ayakkabı numarasını biliyorduk. Şimdi tüm dünya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tüm kimlik bilgilerini biliyor. Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün elinde olması gereken bu bilgiler çalınmış mıdır? Satılmış mıdır? Bu rezaletin sorumlusu kim?

‘ONURUN VARSA İSTİFA ET’

E-devlette olması gereken bilgilere bir internet sitesinde VPN ile bağlantı kurup rastgele bir e-posta ile ulaşabilirsiniz.  Sorgulama için ücret istiyor. Kredi kartından para yükleyip bu bilgiler satın alınabiliyor. Devletin elinde olması gereken tüm vatandaşların en mahrem bilgilerine nasıl ulaşılabilir? Devletin harim-i ismetine ikinci defa girilmiş oldu. Birincisi FETÖ’nün kozmik odaya girmesiydi ikincisi ise budur. Bunun sorumlusu Süleyman Soylu, biraz onurun varsa istifa et.”

‘BİLGİLERİMİZ İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNİN ELİNDE…’

CHP’li Bakan bilgilerin yalnızca internet sitesi üzerinden değil, Telegram uygulaması üzerinden de satıldığını öne sürerek şunları söyledi:

“Bu bilgiler sadece bu internet sitesinde olsa iyi Telegram’da da ücret karşılığı kimlik, telefon sorgulaması yapan birçok grup var. Bu çok önemli güvenlik sorunudur. Tüm bilgilerimiz uluslararası istihbarat örgütlerinin elinde anlamına da gelir”

CHP’li Bakan’dan Soylu’ya: Vatandaşlık bilgileri çalındı mı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    normalde ciddi iddia derdim ama şimdiye kadar laçka yalama olmuş veriler ve bunun karşılığında hiçbirşey olmayınca bu iddiada arada kaynar gider.

  2. 2 ay önce

    vatandasligin kendisi satildi, verisi satilsa ne olacak bu saatten sonra. Lagam borulari batlamis, her tarafi .. goturuyor, beyim duvar boyama derdinde. Veri guvenligi he valla cok onemli. Sen sinirini koru once lavanta.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!