CHP’li belediye başkanından ‘adaylık’ çıkışı: Ben de yarışta olmak isterim

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Sayın Kılıçdaroğlu olmazsa aday olmak isterim" açıklamasında bulundu.

featured

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylık tartışmasına ilişkin Karar TV’de “Bi’ Karar Ver” programında konuşan  konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Sayın Genel Başkanım Kılıçdaroğlu aday olmayacaksa ben de aday olmak isterim. Ben de yarışta olmak isterim. Değerlendirilmek isterim neden istemeyeyim ki? Biz biraz kıyıda köşeyiz o yüzden söylemedim” şeklinde konuştu.

‘KEMAL BEY İLE KAZANABİLİRİZ’

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı tartışması hakkında ‘Aday Kılıçdaroğlu olmalı mı?’ sorusuna cevap veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Kemal Bey herkesi kucaklayabilecek bir yapıya sahip. Türkiye’nin çok üzerinden düşünce yapısına sahip. Avrupa’da her yerde çok rahat seçilebilecek kalitede bir insan ama Türkiye de 20 yıldır iktidar partisi insanları mezheplerine göre ayrıştırdı. Böyle olunca da ekonomik durumu belli bir seviyenin altında olan insanlarda bu artık çok keskinleşir pozisyona geldi. Kemal Bey ile de kazanabiliriz, altılı masadaki karar verici genel başkanlarımızın bilmesi lazım.” şeklinde yorum yaptı.

CHP’li belediye başkanından ‘adaylık’ çıkışı: Ben de yarışta olmak isterim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 hafta önce

    başkan sen sınıfta kaldın ümit özdağı gidip karşılayacaktın ne kaybederdin ? senden bir şey olmaz!

  2. 2 hafta önce

    Koalisyonlar dönemi başlamasın. 35 yaşın altındakiler bilmez ama koalisyonlar çok kötü şeyler yaşattı bize. Yazıktır memleketin zamanına, gelecekseniz tek başınıza gelin iktidara.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!