CHP’li Eren Erdem’e ‘Alman istihbaratının talimatıyla tetikçilik yapıyorsun’ diyen İyi Partili’den yeni mesaj

İmamoğlu ve Akşener'in verdiği görüntüye gönderme yapan Eren Erdem'e tepki İYİ Parti'den geldi. İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Betül Tosun, Eren Erdem'in paylaşımını alıntılayarak, "Hadsiz, Alman istihbaratının talimatıyla tetikçilik yapıyorsun" dedi. Tosun daha sonra paylaşımını silerek Erdem'den özür diledi.

featured

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada karar açıklandı. İmamoğlu hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi ve siyasi yasak getirildi. Karar kesinleşirse İmamoğlu siyasi yasaklı olacak.

Bu kararın ardından İmamoğlu ve Akşener’in birlikte verdikleri pozlar ve açıklamalar, ‘altılı masanın cumhurbaşkanı adayı kim olacak’ tartışmalarını büyüttü.

Mahkeme kararı sonrası İmamoğlu ile Akşener’in sarıldığı görüntüler sosyal medyaya servis edildi. Görüntülerde hapis cezasına çarptırılan İmamoğlu’nun Akşener ile konuştuğu ve Akşener’in İmamoğlu ve eşine sarıldığı görüldü.

Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla bilinen CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, “Bana bir “üzülme sarılması” gösterir misiniz?” paylaşımı yaptı.

İmamoğlu-Akşener’in verdiği görüntüye gönderme yaptığı iddia edilen Erdem’e ilk tepki İYİ Parti’den geldi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Betül Tosun, Eren Erdem’in paylaşımını alıntılayarak, “Hadsiz, Alman istihbaratının talimatıyla tetikçilik yapıyorsun, Türk siyasi tarihinin en önemli seçimini senin gibilerin çabalarına rağmen kazanacağız” dedi.

EREN ERDEM DAVA AÇACAĞINI SÖYLEDİ

Bu mesajı alıntılayan Eren Erdem, “Betül hanım, Atılan bir tweetin manasını ve hedefini dahi idrak edemeyecek seviyede cahilce, ve ‘layık olduğu yerde haber olmayı başarmış’ iftiranızı mahkemede kanıtlamazsanız müfterisiniz. Hadsiz ve tetikçi sizsiniz. Fazlasını söylemek nezaketime uygun düşmez.” dedi.

Betül Tosun bunun ardından “Zaman zaman sosyal medya bizleri yanlış yönlendirebiliyor, siyasetin yoğun gündeminin içerisinde Sayın @erenerdemnet’in bir TV programını hedef alarak yapmış olduğu paylaşım tarafımdan yanlış anlaşılmıştır. Yapmış olduğum paylaşımı olayın doğrusunu anlayınca kaldırdım.” diyerek Erdem’den özür diledi.

Özrün ardından Eren Erdem de yumuşayarak “Betül hanımefendinin samimi beyanı doğrultusunda, bende eğer beyanına takiben attığım mesajda kendisini kırdıysam özür dilerim. Siyasette bunlar olur. Sevgiler.” dedi.

Eren Erdem bir başka mesajında bu sözleri haber yapan internet sitesini hedef aldı.

CHP’li Eren Erdem’e ‘Alman istihbaratının talimatıyla tetikçilik yapıyorsun’ diyen İyi Partili’den yeni mesaj

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Sosyal medyanın harareti bazen beni acayip şeyler söylemeye itiyor….mark mı, euro mu, sterlin mi yoksa dolar mı? ne uzerinden hangi maaş imasında kim bulunuyor, bunu hararete bağlıyor, sineye çekiyor ve tatlıya başlıyorsa başka gafil ve hain aramaya gerek var mı…ıddia ettiğiniz milliyetçilik nato milliyitciligidir..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!