CHP’lilerden üst üstünde ‘Kasım’da seçim’ açıklamaları

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, kasım ayında seçim beklentisinin sıklıkla konuşulduğunu MYK toplantısında da gündeme geldiğini söyledi. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da “Her an bir genel seçim olabilir. Kasım ayında bir genel seçim bekliyoruz” dedi.

featured

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç bugünkü basın toplantısında Kasım ayında seçim beklentisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun MYK toplantısında erken seçim için 6 Kasım tarihini verdiği iddiasına da değinen Özkoç, şöyle konuştu:

“Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, “6 Kasım” şeklinde gün vermez. Ancak Kasım’da seçim beklentisi sıklıkla konuşulan bir şey. Siyasetçilerin de kendi arasında konuştuğu bir konu ve hatta bugünkü MYK’da da “olur mu olmaz mı” diye gündeme geldi. Yani erken seçim, MYK gündeminde de tartışılan bir şey ki zaten erken seçim bizim talebimiz. Ama erken seçime de karar verecek bir kişi var o da Tayyip Erdoğan. Özetle Türkiye’de erken seçim için Kasım ayı senaryosu zaten konuşuluyor. Ama bana sorarsanız ben böyle bir erken seçim olmasına çok fazla ihtimal vermiyorum. Bence erken seçim senaryosu yılbaşından sonrası için konuşulabilir. Yine tam zamanında yapmayabilirler, 2 ay 3 ay önce yapılabilir.”

GENEL BAŞKAN KİM OLUR?

Özkoç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına gösterilmesi durumunda CHP liderliğine kimin getirileceği sorusuna, “Genel Başkanımız eğer aday olur ve cumhurbaşkanlığı sürecine lider olarak katılırsa CHP’nin Genel Başkanı’nı her zamanki gibi CHP’nin kurultayları belirler” diye yanıt verdi.

“CHP böyle bir sürece girdiği zaman kongrelerini tamamlar, kurultaya hazırlığını yapar ve adaylar ortaya çıkar. Bugünden o adayların kim olacağı, kimlerin aday olma ihtimalinin olduğunu söylemek mümkün değil” diyen Özkoç, “O günkü siyasi konjonktüre göre de belirlenir. O gün geldiğinde kongre delegelerinin en çok teveccühünü alan aday CHP’nin genel başkanı olur ve biz de onunla birlikte yolumuzu yürümeye devam ederiz” diye konuştu.

NAZLIAKA: ERKEN SEÇİM BEKLİYORUZ

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Karabük’te açıklamalarda bulundu.

“Genel seçimleri konuşalım. Çünkü her an bir genel seçim olabilir. Kasım ayında bir genel seçim bekliyoruz. Gördük ki bugün, AKP’ye yakın olan bazı köşe yazarları, ‘kesinlikle erken seçim olmayacak’ diye yazılar yazmış. Buradan bir kez daha anladık ki erken seçim olacak. Onlar böyle yazıyorsa mutlaka erken seçim olacak öyle görünüyor. Ama erken seçim olsun olmasın biz CHP’liler, yarın bir seçim olacakmış kararlılığıyla, disipliniyle ve çalışkanlığıyla sahalardayız. Ve şunu görüyoruz; bizler her gün sahadayız, halkın sorunlarını görüyoruz, partimizin çözüm önerilerini anlatıyoruz. Ama hiç AKP’lilerle karşılaşmıyoruz, hiç MHP’lilerle karşılaşmıyoruz. Halk da bize diyor ki ‘Bize sizin dışınızda gelen yok, yani Millet İttifakı ve dostları dışında bize gelip de halimizi hatırımızı soran yok’.

Nazlıaka, “Şimdi düşünüyorum; nasıl halkın içine çıksınlar? Yani geleceksizlik kaygısı yaşattıkları gençlere gitseler ne diyecekler? Her geçen gün uçurumun kenarında yaşayan, şiddete maruz kalan kadınlarla ya da şiddet nedeniyle yaşamını kaybetmiş olan kız kardeşlerimizin aileleri ile görüşseler ne diyecekler?” dedi.

CHP’lilerden üst üstünde ‘Kasım’da seçim’ açıklamaları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Sağ üstteki güncel fiyatlarda BTC nin dolar fiyatını da yazarsanız daha iyi olur bence.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!