CHP’li Özel’den KHK’lı çıkışı: Bir kısmı katil

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, "Türkiye'de bir KHK mağduriyeti var. Nedir o? Bunların hepsi mağdur değil; bir kısmı katil, bunların bir kısmı darbe planlayıcısı, bir kısmı darbe finansörü, bir kısmı darbe yöneticisi. Onları affetmek, aklımızın ucundan geçmez" dedi.

featured

CHP Grup Başkan Vekili Özel, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “KHK’lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz” sözlerine gelen tepkileri değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin yanlış yere çekildiğini savunan Özel, “Her fırsatta açıklıyoruz; Türkiye’de bir KHK mağduriyeti var. Nedir o? Bunların hepsi mağdur değil; bir kısmı katil, bunların bir kısmı darbe planlayıcısı, bir kısmı darbe finansörü, bir kısmı darbe yöneticisi. Onları affetmek, aklımızın ucundan geçmez. Onlarla tarihi husumetimiz var. Onları serbest bırakacağımıza, kendimizi cezalandırırız. Onların olduğu ülkede bize yer olmaz. Mahkeme kararı olmadan KHK ile hepsini attınız. Mahkeme bazılarına ‘Seni yargılamaya bile gerek yok’ dedi. Mahkeme bazılarına, ‘Sen görevine dönebilirsin’ dedi. Döndürmüyorsunuz. Yargılama yapılmış, ‘Senin suçun yok’ demiş. KHK ile mağduriyetlerini gidereceğimiz budur. Genel başkanımızın demek istediği budur” diye konuştu.

Gençlere TOKİ aracılığıyla ev alma çağrısında bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un sözlerine ilişkin CHP’li Özel, “Bakan, bütün gençlere ‘Ev kiralamayın, ev alın’ diyor. Sayın Murat Kurum, deme bunları. Böyle laflar uçmuyor, kalıyor bir yerlerde. Bugün öğrencilerin barınma sorunu var, ne ev alması? 20 yılda betondan her şeyi yaptınız, köprü yaptınız, tünel yaptınız, yol yaptınız, onu yaptınız, bunu yaptınız; bir yurt yapmadınız” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bütün KHK’lıları göreve iade etme sözü

thumbnail
İlişkili Haber

‘Bütün KHK’lıları göreve iade edeceğiz’ diyen Kılıçdaroğlu’ndan yeni açıklama

thumbnail
İlişkili Haber

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘KHK’ tepkisi: Milleti aldatmaktan başka bir şey değil

 

CHP’li Özel’den KHK’lı çıkışı: Bir kısmı katil

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!