CHP’li Öztrak: Erdoğan, Menderes’in kesip attığı tırnak olamaz

featured

Parti genel merkezinde açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 27 Mayıs sonrası idam edilen Adnan Menderes’i savundu. Erdoğan’ın Adnan Menderes’i öven ve kendisiyle kıyaslayan açıklamalarına tepki gösteren Öztrak, ‘Erdoğan; Menderes’le kendini kıyaslayarak, rahmetli Menderese büyük ayıp etmiştir. Erdoğan, Menderes’in kesip attığı tırnak olamaz.’ dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında açıklama yaptı.

Türkiye’deki ekonomik sorunlara dikkat çeken Öztrak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini Adnan Menderes ile karşılaştırmasını eleştirdi.

Öztrak, “Utanma duygusu bu topraklarda, hiç bu kadar görünmez olmamıştı. Erdoğan Aydın’da çıktı kendisini, rahmetli Adnan Menderes ile mukayese etmeye kalktı. O Menderes ki, kendisi başbakanken, ticarete atılmak isteyen oğluna, “Ticaret yaptığında alıp sattığın ben olurum. Ben Başbakan olduğum müddetçe, senin ticaret yapmana müsaade etmem” diyecek kadar, hassas. Nüfuz ticaretine izin vermeyecek kadar, ciddi bir devlet adamıydı.” ifadelerini kullandı. 

Öztrak’ın açıklamasından satır başları:

“Bunu Aydın’da bir defa daha gördük. Erdoğan Aydın’da çıktı kendisini, Rahmetli Adnan Menderes ile mukayese etmeye kalktı.

O Menderes ki, Kendisi Başbakanken, Ticarete atılmak isteyen oğluna, “Ticaret yaptığında alıp sattığın ben olurum. Ben Başbakan olduğum müddetçe, senin ticaret yapmana müsaade etmem” diyecek kadar, Hassas. Nüfuz ticaretine izin vermeyecek kadar, Ciddi bir devlet adamıydı.

Erdoğan ise, “Tüccar siyaset yapacağız” diyerek, 2003’te göreve başlamıştı. Elindeki bir yüzükle yola çıkıp, Yolda, evlatlarının aldığı gemilere, “Gemicik” dedi. Rüşvetten aklanmayan bakan müsveddelerini, bu ülkenin büyükelçisi yaptı. Bugün de Milletin vergileriyle yapılan ve bakılan saraylarda yaşıyor. Erdoğan; Menderes’le kendini kıyaslayarak, Rahmetli Menderese büyük ayıp etmiştir. Erdoğan, Menderes’in kesip attığı tırnak olamaz. 

Ama Erdoğan, Rahmetli Menderes’in aziz hatırasını, İstismara başladıysa, Kefen ve demokrasi edebiyatına sarıldıysa, Seçimin de eli, artık kulağındadır. Anlaşılan bu sefer seçimi kaybetme korkusu da zirvededir. Artık Erdoğan İmralı’daki terörist başına, Yargıç cübbesi giydirecek kadar, İşi ileri götürmeye cüret etmiştir.”

“Bir zamanlar ‘Sayın’ dediği terörist başını, Meşrulaştırmaya kalkacak kadar, kendini kaybetmiştir. Allah tez elden akıl ve izan versin. Anlaşılan İmralı’ya meşruiyet kazandırma girişimini, Derin bir sükût içinde izleyen, Küçük ortak da buna icazet vermiş. Sükût ikrardan gelir. Ne diyelim? Mitili bu defa nereye atacaklar? Milletimizle beraber görürüz. Erken seçimin ülkemizin, Milletimizin hayrına olduğunu, Uzun zamandır tekrarlıyoruz.”

CHP’li Öztrak: Erdoğan, Menderes’in kesip attığı tırnak olamaz

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. Sen olursun.

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Dogru. Menderes dolari 2.3 TL’den 9 TL’ye ziplatmisti bir gecede.

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Türkiye’nin 1949’dan itibaren bir gerileme sürecine girip bugünkü ucube rejimlere gelmesinin ve ülkenin bağımsızlıktan çıkıp Amerika’nın uydusu haline getirilmesinin sebebi olan adamdan bahsediyor bu CHP’li.
  Liberal Cumhuriyet Halk Partisiyiz deyin ki halk sizi daha iyi algılasın.
  Dinle bugünkü hale getirilmiş Türkiye’de güya Atatürk’ün Partisi olan CHP’nin dinle sorunumuz yok mesajı en az 5 yıl ülkeyi kimlerin yöneteceği fikrini veriyor.

  Cevapla
 4. 5 ay önce

  Yok birbirimizden hiç bir farkımız, ama biz vallaha da billaha da çok farklıyız. Yerseeennnn YCHP…

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  Bakıyorum Menderes’le mukayese konusunda kimse yorum yapmamış

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!