CHP’li Sezgin Tanrıkulu hakkında soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında, soruşturma başlattı.

featured

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu hakkında, Twitter’daki sözde Ermeni soykırımıyla ilgili paylaşımları nedeniyle soruşturma başlattı.

Tanrıkulu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “107 yıl önce 24 Nisan 1915’te yüzlerce Ermeni aydını İstanbul’da gözaltına alınıp, Çankırı, Ayaş, Ankara’ya sürüldü ve zorla kaybedildi. Kötülüğün miladı ile olan bu tarihle yüzleşmeden gerçek adalet sağlanamaz” ifadelerini kullanmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’ndan tepki çeken 1915 olayları paylaşımı

CHP’li Sezgin Tanrıkulu hakkında soruşturma

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 10 ay önce

  Artık bunların çanına ot tıkamak zamanı gelmiş de geçiyor bile!

 2. 10 ay önce

  Bence az direk vekilliği düsürülüp vatandaşlıktan çıkarılmalı gitsin ermenistanda vekil olsun oraya yakışır

 3. 10 ay önce

  Hiç şaşırmadım kendisi amerikan ve ermeni çıkarlarını türk devletinin çıkarlarından üstün tuttuğundan abd başkanı nasıl davranıyorsa oda ona uyumlu şekilde açıklama yapmış. Muhalefet partileri tam bir ivme yakalamışken bu açıklamayı iyi okumak lazım bence emperyalist devletler türkiye’de iktidarın değişmesini istemiyor. Bu şahsiyetin ağzından ne zaman bir kere yüce türk devletini öven bir açıklama duyacağız. Ülkenin bu kadar sorunu varken herkes açlıktan kırılırken ülkemizi ne idügü belli olmayan hangi devletlere yarın ajanlık yapacağı belli olmayan göçmen dalgasıyla boğuşurken bunlarla ilgili politika üretmeyip 1915 yılında ermeni çetelerinin yüzlerce türk ve kürtü hunharca öldürdüğü tarihi belgelerde ortadayken bizimle ilgili en ufak bir empati yapmadan böyle yazabiliyorsa burada iyi niyet aramak saflık olur. Yaşasın Yüce Türk Milleti, yaşasın cumhuriyetimizi kuran büyük önder Mustafa Kemal’in devrimleri.

 4. 10 ay önce

  Gel yùzleşelim bakalim Ermenilermi Ekmeyini suyunu içtiyi Ùlkeye hayinlik katliam yapmiş yoksa Tùrklermi istersen Sivastan Erzurum Kars iğdir ve van daki soy kurim katliyamlarin defterlerini belgelerini acalim kim çocuklarin kafasini kadinlarin karnini yaşlilari kuyulara kesip atmiş

 5. 10 ay önce

  Atatürk ün partisinden derhal kovulmalıdır

 6. Başlığı ilk görünce, CHP soruşturma ve ihraç başlattı sandım, inanamadım…
  İnanmadığım doğru çıktı..

 7. 10 ay önce

  Artık zamanı geldi gereken yapılmalı… Göster gücünü Türkiyem

 8. atanın partisinde kkılıçtar önderliğinde bu sezginin cananın ekrem tunç gibilerin ne işivar allah aşkına.. adam kendini açık etti hala destekliyolar ilginç

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!