CHP’li Yavuzyılmaz: İktidar Ege Denizi’ni Birleşik Arap Emirlikleri’ne tahsis etti

AKP iktidarının Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile yaptığı anlaşmalar kapsamında kanun tekliflerinin Meclis'e gelmeye başladığına dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, Ege Denizi gibi kritik bir denizde siz Birleşik Arap Emirlikleri’ni bir patron olarak getirip oturtuyorsunuz” dedi.

featured

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, sosyal medya hesabı üzerinden TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Komisyonu Toplantısı’na ait görüntü paylaştı. Burada yaptığı konuşmada, hükümetin Ege Denizi’ni Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) tahsis ettiğini ifade etti.


Yavuzyılmaz deniz üstü rüzgar projeleriyle ilgili anlaşma yapılan BAE’ye ayrıcalık sağlayacak kanun tekliflerinin meclise gelmeye başladığını dile getirdi.

Yavuzyılmaz, şu ifadelere yer verdi:

“Ege Denizi gibi kritik bir denizde siz Birleşik Arap Emirlikleri’ni bir patron olarak getirip oturtuyorsunuz. Bizim Libya politikamız, FETÖ’nün yaptığı hain darbe girişimi, tüm bunlarla ilgili sizin şerh koyduğunuz ülkeye siz Ege Denizi hakkında proje alanı açıyorsunuz, tahsis ediyorsunuz. Kolaylaştırma adı altında imar planlarının da yapılmadan tahsis edilebileceğini söylüyorsunuz.”

CHP’li Yavuzyılmaz: İktidar Ege Denizi’ni Birleşik Arap Emirlikleri’ne tahsis etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!