CHP’lilerin destek çıktığı Gergerlioğlu, Tanju Özcan’a açılan soruşturmanın takipçisi oldu

featured

Suriye’de PYD’nin sözde özerk yönetimini savunan HDP’li Gergerlioğlu, Suriye’den ülkemize göçenlerin burada kalmasını savunanlar arasında. Tanju Özcan’ın göçmenler hakkında yaptığı açıklamalarını Meclis gündemine taşıdı.

VERYANSIN TV

Geçmişte FETÖ kumpaslarının savunuculuğunu yapan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, şimdi KHK’lılar adı altında FETÖ’cülerin sözcülüğünü yapmaya devam ediyor.

Hakkında ‘terör örgütü propagandası’ yapmak suçundan 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürülen ancak daha sonra AYM kararı ile milletvekilliğine dönen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, CHP’li Tanju Özcan’a açılan soruşturmanın takipçisi oldu.

Gergerlioğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kentte yaşayan yabancı uyrukluların faydalandığı belediye hizmetlerine zam yapılması önerisini Meclis gündemine taşıdı. Gergerlioğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “yabancı uyruklulara karşı uygulanan ötekileştirmenin” sonuçlarını sordu. Gergerlioğlu, türbanlı bir kadın üzerinden de Özcan’ı eleştirdi.

Gergerlioğlu’nun önergesinde yönelttiği sorular şöyle:

– Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan’ın yabancı uyruklu vatandaşlara yönelik söylemleri hakkında soruşturma başlatılmış mıdır?

– Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan, yabancı uyruklu vatandaşların su fiyatlarına, katı atık ücretlerine ve dahasına zam yapmış mıdır?

– Evlat sahibi olmak isteyen bir kadından bahsederken hoş olmayan imalarda bulunan Tanju Özcan hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatıldıysa akıbeti nedir başlatılmadıysa gerekçesi nedir?

– Yabancı uyruklu vatandaşların insan haklarını korumaya yönelik bir çalışmanız var mıdır? Varsa nedir?

 
– Yabancı uyruklu vatandaşların yaşam standartlarını denetlemeye yönelik bir çalışmanız var mıdır? Varsa nedir?

– Yabancı uyruklu vatandaşlara, mülteci ve göçmenlere çirkin söylemlerde bulunan şahıslar hakkında izlediğiniz bir yol var mıdır? Varsa nedir?

– Bugüne kadar yabancı uyruklu vatandaşlara, mülteci ve göçmenlere karşı söylemlerinden dolayı hakkında soruşturma başlatılmış kaç kişi vardır? Bu soruşturmaların akıbeti nedir?

CHP’LİLER GERGERLİOĞLU’NA DESTEK YARIŞINA GİRMİŞTİ

Ömer Faruk Gergerlioğlu, milletvekili seçilmeden önce yargılandığı Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesince 21 Şubat 2018’de “PKK/KCK propagandası yapmak” suçundan hapse mahkum edilmişti.

Dosyayı inceleyen Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Gergerlioğlu’na verilen 2 yıl 6 ay hapis cezasını onadı.

Genel Kurulda okunan tezkerenin ardından Gergerlioğlu’nun milletvekilliği düşürülmüştü.

Bu kararın ardından CHP’liler Gergerlioğlu’na destek açıklamaları yapmışlardı.

Anayasa Mahkemesi’nin tartışmalı kararı ile Gergerlioğlu tekrar vekilliğe dönmüştü.

Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ’nün ‘çıplak arama’ yalanını Meclis kürsüsüne taşıdı

CHP’lilerin destek çıktığı Gergerlioğlu, Tanju Özcan’a açılan soruşturmanın takipçisi oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 12 ay önce

  Biz de takip ediyoruz olanları, söylenenleri, yapılanları.

  Cevapla
 2. 12 ay önce

  Siyonistlere şirin görünmek için atmayacakları takla yok ama nafile siyonistler can ciğer kuzu sarması olduğu kimleri harcamadiki !!
  Siyonistlerin çalışma sistemi şu şekildedir ! bize hizmet edecek olan varmı onu ihya edeyim der ve o kişi ile çalışır ama gün gelir siyonist şunu der En nefret ettiğim insan Tipi Halkına ihanet eden insan der ve sonrada o işbirlikçinin fişini çeker !!

  Cevapla
 3. Suriyeli giderse afrin ve diğer alanların hepsi Arap olacak kaygıları bu.

  Cevapla
 4. 12 ay önce

  Konuk olduğu bir youtube proğramında komiklik olsun diye söylediği bir sözden dolayı Tanju Başkanı linç etmeye çalışıyorlar.İktidar partisi,gergerlioğlu,kendi partisi bile.Türk Milletinden yana tavır alan bir Türk Evladı hemen bu bileşenler tarafından linç ediliyor.Biz de Türk Vatanını ve Yurttaşlarının hakkının yabancılara peşkeş çekilmemesi için mücadele veren Tanju Başkanımızın yanındayız ve Onun Haklı Davasının Takipçisiyiz!

  Cevapla
 5. 12 ay önce

  Asıl kaygıları etnik temizlik yapılan ve pkk ya teslim edilen toprakların sahiplerinin geri dönmesi…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!