CHP’nin Doğu çalışmasında ilginç ‘Amerikalı diplomatlar’ ayrıntısı

CHP'nin Doğu illerinde üye sayısının yükseldiğini belirten Cumhuriyet muhabiri, “Bölgedeki gelişmeler ABD’li diplomatların da dikkatinden kaçmamış. Edindiğimiz bilgiye göre Adana’daki konsolosluktan gelenler 'Üye sayısı beş kat nasıl artar' sorusunun yanıtını sorgulamışlar” ifadeleri kullandı.

featured

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın başında olduğu “Doğu Masası” çalışmasını izlemek için Şanlıurfa’ya giden Cumhuriyet muhabiri Sertaç Eş, ilginç ayrıntılar aktardı.

CHP’nin, geçmişte oyunun düşük olduğu illerde atağa geçtiğini belirten Eş, en çok üye artışının Batman, Şırnak ve Mardin’de yaşandığını söyledi. Cumhuriyet muhabiri Eş, bu durumun yabancı diplomatların da dikkatini çektiğini ifade etti.

Eş, Cumhuriyet’te yayınlanan haberinde şu ifadeleri kullandı:

“CHP’nin Şanlıurfa’dan tek milletvekili Aziz Aydınlık. Seçimlerde milletvekili sayısının 2’ye yükseltileceğine kesin gözüyle bakılıyor 3-4 milletvekilliği için de şansın olduğu söyleniyor. Doğu Masası’nın çalışmalarıyla Şanlıurfa’daki üye sayısı da beş kat artmış. Tüm Türkiye’de en çok üye sayısı artan iller sıralamasında yüzde 315 ile Batman, yüzde 280 ile Şırnak ve yüzde 200 ile Mardin geliyor.

Bölgedeki gelişmeler ABD’li diplomatların da dikkatinden kaçmamış. Edindiğimiz bilgiye göre Adana’daki konsolosluktan gelenler “Üye sayısı beş kat nasıl artar” sorusunun yanıtını sorgulamışlar. Doğu Masası’nın çalışmalarını bu hızda sürdürmesi, seçimlere mutlaka etki edecektir.”

CHP’nin Doğu çalışmasında ilginç ‘Amerikalı diplomatlar’ ayrıntısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  Üye delege yazılır ama PKK/hdp’li hiçkimse partisini bırakıp CHP’ye oy vermez. AKP MHP’linin de seçeneği olmaz. Pekii, kimden oy alacak!

 2. 2 ay önce

  Iyi ozaman
  Abd de korkuyorsa
  Abdli BOP es baskani asrin liderinin uykusu kaciyor demektir
  Bosuna atanmis tayfalar bütce görüsmelerinde esip gürlemiyor demekki

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!