CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı hakkında şok iddia: Maaşına el koyduğu danışmanını işten çıkardı

CHP'nin 'KHK'lılar buluşması' adı altında ihraç edilen FETÖ iltisaklılar ile buluşmalarını organize Gülizar Biçer Karaca'nın, danışmanının maaşına el koyduğu iddia edildi.

featured

CHP Genel başkan yardımcısı ve Denizli milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın danışmanı olarak çalıştırdığı kişinin işine son verdiği iddia edildi. İşin ilginç yanı, danışman olarak bilinen kişinin şoförlüğünü yaptığı ve devletten aldığı maaşın büyük bölümünü Karaca’ya verdiği iddiası.

Denizli Ekspress gazetsi yazarı Kadriye Sözeri’nin “Seni vicdanınla baş başa bırakıyorum Sayın Gülizar Biçer Karaca” başlıklı yazısında Karaca’nın danışmanı olarak görünen kişinin aldığı 14 bin 500 lira maaşı bankadan çektirerek, 5 bin lirasını verdiği, geriye kalan paranın 5 bin lirasını şoförüne verdiği ve kalan parayı da kendisinin aldığını iddia etti.

Yazıda, Karaca’nın CHP’nin Denizli’de ön seçim yapmasına karşı çıktığı ve “Denizli’de ön seçim bekleyenler boyunun ölçüsünü alacaklar” dediği de iddia edildi.

İşte, Sözeri’nin yazısından bir bölüm:

“CHP Genel başkan yardımcısı ve Denizli milletvekili Gülizar Biçer Karaca Denizli’de herkese danışmanım dediği ve 4 yılı aşkındır yanında çalıştırdığı kişinin işine son verdi.

Aldığımız duyumlara göre, Danışman olarak çalıştırdığı kişinin aslında TBMM’deki kadrosunda şoför olduğu, ancak şoför olarak da başka birini çalıştırdığı ortaya çıktı. Buraya kadar bir sıkıntının görülmediği ancak şoför olarak çalıştırdığı kişinin 14 bin 500 Lira aldığı maaşı bankadan çektirerek, 5.000 Lirasını asıl kadrolu ama danışmanım dediği kişiye, 5.000 Lirasını şoförüne geriye kalan parayı da kendisinin aldığı iddiaları Denizli gündemine bomba gibi düştü.

İşin en ilginç tarafı da Gülizar Biçer Karaca’nın CHP’de insan haklarından sorumlu genel başkan yardımcısı olması… Kendisiyle yıllarca çalışmış emekçilerin haklarını koruyamayan biri sorarım size ülkenin, halkın hakkını nasıl korur?

Yıllarca danışmanım dediği kişiye mobbing uyguladığı, Denizli’de kaldığı zamanlarda danışmanını avukatlık bürosunda çalıştırmak için zorladığı yine gelen bilgiler arasında… Bunlara karşı çıkan, yıllarca emek vermiş danışmanını bir mesajla işine son veriyor. Yanında gece gündüz demeden çalıştırdığı şoförünün de hakkını yediği ayan beyan ortada bu durumda… 5.500 Lira olan asgari ücretin yanında şoförüne 5.000 Lira vermek ne demek? Üstelik şoförünün emekli olduğu gerekçesiyle sigortasını da yapmıyor. Ya bir kaza olsa?

Nasıl insan haklarından sorumlu genel başkan yardımcısı oluyor Sayın Gülizar Biçer Karaca?

Herkese danışmanım dediği bir kişinin TBMM tarafından yatan 14.500 lirasını al, kendisine 5.000 lira ver. Şoförüne 5.000 lira ver üstünü kendin al, ohh, ne güzel be!.. Sonra da ben insan haklarından sorumluyum diye ortalarda dolaş. Yazık, yazık, çok yazık!..”

 FETÖ İLE BULUŞMALARDA EN ÖNDE

Gülizar Biçer Karaca, yurt çapında FETÖ’den ihraç edilenlerin konuk edildiği “KHK’lılar buluşmalarına” katıldığı biliniyor. Kısa süre önce bütün KHK’lıları görevine iade edeceğiz diyen Kemal Kılıçdaroğlu ile bir KHK’lı arasında geçen diyalogda KHK’lı kişi “Gülizar hanım bizimle çok ilgileniyor” demiş, Kılıçdaroğlu ise “Bir arkadaşımızı bunun için görevlendirdik” yanıtını vermişti.

Gülizar Biçer Karaca, KHK ile görevlerinden ihraç edilen DHKP-C’li olduğu mahkemece belirtilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için oturma eylemine de katılmıştı.

FETÖ iltisaklıların Youtube üzerinden yayın yaptıkları KHKtv’ye de konuk olan Karaca, daha önce  “Kesinleşmiş yargı hükmü dahi olsa KHK ile ihraç edilip mahkûmiyet beraat her ne olursa olsun tamamının dosyasını yeniden ele alacağız” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı hakkında şok iddia: Maaşına el koyduğu danışmanını işten çıkardı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 hafta önce

    Tbmm’yi soruştursan neler çıkar Allah bilir

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!