Çift maaşlı bakan yardımcısı: Türkiye’de ekonomik kriz yok

Birden fazla maaşlı bürokratlardan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, ‘Türkiye’de bir ekonomik kriz yaşanmadığını’ iddia etti.

featured

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 1 Nisan’da AKP’li Mahmut Gürcan’ın da aralarında bulunduğu AKP’li beş bakan yardımcısının aynı zamanda Türk Telekom yönetim kurulu üyesi olduğunu tespit ettiklerini bildirmişti. Yavuzyılmaz’ın hesabına göre, söz konusu isimler, bakan yardımcılığından 39 bin 537 TL, yönetim kurulu üyeliğinden de 40 bin 618 TL olmak üzere toplam 80 bin 155 TL alıyordu.

AKP İstanbul İl Başkanlığı’nca İstanbul’un 39 ilçesinde düzenlenmesi planlanan ‘Ekonomi Buluşmaları’ toplantısının Maltepe ayağında konuşan Gürcan, ‘Türkiye’de bir ekonomik kriz yaşanmadığını’ iddia ederek şunları dedi:

“Tamam, bir fiyat dalgalanması, fiyat hareketlenmesi oldu geçtiğimiz yıldan şimdiye kadar… Pandemi ve tedarik zincirindeki sıkıntıdan dolayı tüm dünyada bir fiyatlanma oldu. Emtialar, tüm dünyada dolar bazında da fiyatlandı, plastik, pamuk, demir gibi emtialar da çok ciddi fiyatlanma aldı. Enerji, Rusya-Ukrayna savaşından sonra fiyatlanma aldı. Türkiye’de de aynı şekilde bir fiyat hareketliliği var ama bir kriz ortamı yok. Şu ortamda bile bizim işsizlik oranımız her geçen gün düşüyor. O yüzden kriz dediğinizde, kapanan fabrikalar, kapanan iş yerleri ve kapanan firmalar akla gelir. Çok şükür, Türkiye sanayisinde kapanma yok. Herkes yatırımını artırarak ihracatını artırmaya çalışıyor. O yüzden ben bu bakış açısıyla değerlendirmenin daha doğru olacağına inanıyorum. Türkiye’de bir fiyatlanma oldu ama kriz olmadı.”

Çift maaşlı bakan yardımcısı: Türkiye’de ekonomik kriz yok

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Maaşlarının benden gelen kısmı haram zıkkım olsun!

 2. 2 ay önce

  Fiyatlama oldu da neden 10 bin tl ile yetinmek varken 80 bin tl alıyorsunuz ulan sayın bürokratlar! Parayı beğenmeyen özel sektördeki kariyer seçeneklerini değerlendirsin. Devlet kurumlarından üçer beşer maaş alarak konuşmak çok kolay!

 3. 2 ay önce

  ALLAH belanı versin diyorum yeterli.
  Hemen seçim istiyoruz.

 4. 2 ay önce

  Bunlarda
  Utanma arlanma kalmamış.
  Bunlar Türk Milletini ayaklar
  altına alanlar
  fakirleştirme projesini uygulayanlardır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!