Çığlık…

featured

Nihat Genç yazdı…

Çığlık…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

18 Yorum

 1. 5 ay önce

  Mükemmel…

  Cevapla
 2. 5 ay önce

  Mükemmel

  Cevapla
 3. 5 ay önce

  Güzel yazı

 4. 5 ay önce

  knut hamsun: açlık, jean paul sartre: bulantı, nihat genç: çığlık. noluyoruz ağabey!!?

  Cevapla
 5. 5 ay önce

  Yüreğinize sağlık.Çığlıkları duyup , çığlıklara rağmen yazmak gibi her taraftan gelen çığlıklara rağmen her kes kendi hikayesinin peşinde koşuyor.Çığlıklara çözümü herkes bir başkasından beklerken zaman denilen acımasız çarkın içinde çığlıklar kaybolup gidiyor.Çığlıklardan kurtulmanın yollarından en güzelini bulmak gerekiyor yoksa Yarasalar, Akbabalar,Çakallar her şeyi yutup bitirecek geriye korkunç sessizliğin çığlıkları kalacak.

 6. 5 ay önce

  İlginç.

  Cevapla
 7. 5 ay önce

  Bir tarafta “efendim, hayatin gercekleri, uzlasmaliyiz” diyen, kendilerini muteber bir is yaptiklarina inandiran munafiklar. Bir tarafta “biz bos testiyi dolu testiye vurup kirariz, elinizdekinin hepsini isteriz yoksa ortalik yere .icar, her tarafi .ok ederiz, verseniz de zaten yine .icariz” diyen bolucu .ok makineleri. Bir tarafta “ben parama bakarim, para ile kendime itibar da yaparim kariyer de yaparim” diyen soysuzlar. Bir tarafta da siz ve cevrenizdeki uc bes kisi varsiniz. Her ucu ile ayni anda mucadele etmeye calisan. Dusundukleriniz ve hissettikleriniz normal. Siz bugun davanizi satiliga cikartsaniz butun imkanlar onunuze serilir. Ama yapamazsiniz. Sizin gunahiniz kibiriniz ve sizin kibiriniz ise erdemli ve durust olmaniz. Cok az insana nasip olan bir kalite.

 8. 5 ay önce

  Ağabey; seni seviyorum, beni tanımasanda yazılarında beni sevdiğini hissediyorum. Bunu başarabilmenin sırrı ne, yoksa seni kafamın içinde zihnimde uyduruyor muyum, gerçekten var mısın, bir ömür seninle nasıl büyüdüm, geliştim, lemandan kaptığım bu bulaşın hastasıyım.

  Cevapla
 9. 5 ay önce

  Derler ki, Allah kimseyi boşuna yere düşürmez. Ondan daha merhametli olduğumuz zannına kapıldığımız anda belamızı da buluruz. O masum ve mazlum zannettiklerimizin büyük çoğunluğu, fırsat bulduklarında şeytan kesilir.

  Cevapla
 10. 5 ay önce

  Leman yazıları tadında enfes bir hikaye olmuş. Çoktandır öyle hikayeler yazmıyordunuz. Dilerim her döndüğünüz köşede eskilerden biriyle karşılaşırsınız.

  Cevapla
 11. 5 ay önce

  Ben de gördüm o yarasayı, o çığlıkları ben de duydum, Şaban abiyi de biliyorum. En çok da o satılık şairi tanıyorum. Anlattıklarının hepsine harfiyen inanıyorum, tırnağına taş değmesin Türk edebiyatının yaşayan en büyük öykücüsü.

 12. 5 ay önce

  helal olsun usta..

  Cevapla
 13. 5 ay önce

  Bu aralar şağban abi gibiyim.

  Cevapla
 14. 5 ay önce

  Çığlık kaçarken ve korkarken atılır! Her şey bitti; güzel bir Türkiye umudu da sona erdi; bir güzel mezar yeri bulur muyuz; o bile muamma!

  Cevapla
 15. 5 ay önce

  Ellerinize sağlık.
  Müdavimi olduğunuz kahveyi tanırım.

  Her geçtiğimde acaba nihat bey orda oturuyormu diye bakınırım.

  Siz Türkiye’nin Fafka’sısınız benim için.

  Varlığınız sevindirici.
  Canı gönülden kutlarım.
  nmungan 220128/01

  Cevapla
 16. 5 ay önce

  Bir yabancının kaleminden kendimi okur gibi olduğumda neredeyse her zaman tuhaf bi korkuya kapılırım. Nasıl bilebilirdi ki yalnızca bana ait olduğunu sandığım tüm o düşünceleri ve hisleri.
  Sanki her şeyi kendi kafamda, o yabancıyı dahi kendi kurgumda yaratıyormuşum gibi de o yüzden tüm gizlerime benden bi adım önce sahipmiş gibi.
  Neden benim gibi düşünen ve hisseden, ne yaşadığımı bilen bi yabancıyı dinlemiş olmamla birlikte bi nebze de olsa kırılmaz yalnızlığım;
  tam aksine ona daha çok saplanıyorum sanki. İşte yine ikilem, her yerde, hep.
  Hayat sanki her köşesinden tüm o bilge habersizliği ile çığlık atıyor sanki yüzüme: artık bi karar ver, kendine merhamet mi edeceksin, yoksa işkence…
  Korktuğun gibi diyor, bi sen varsın başkaları yok; ya senle ya sende, başka yolu yok.

 17. 5 ay önce

  yazmak, dünyanın bütün delilerinden, bütün aşıklarından, bütün çığlıklarından ve bütün renklerinden damıtılmış ruhların toplamı. ne fark eder ki, hayal ya da gerçek. sözcükler okurun beyninde birbirine değmeden dans edebiliyorsa, sözcüklerin ayak sesleri okurun beyninde yazılamaya çıkıyorsa, hatta büsbütün birbirine değmeden ve uygun adım bir devrime kalkışıyorsa, biz okurlara yeter Nihat Abi. var olun, daktilonuz hiç soğumasın.

 18. 5 ay önce

  Nihat abi yüreğine sağlık. Senin de dediğin gibi “Tarih delikanlının hakkını verir” İnancımız kara günlerden güçlüdür. Yeter ki sizin gibi aydınlar var olsun, daim olsun.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!