Cihan Ekşioğlu’na suikast girişimi iddiası… Şüpheliler serbest bırakıldı

İstanbul Beykoz Konaklarında geçtiğimiz hafta silahları ateşlenmeye hazır, iki suikastçının yakalandığı iddia edildi. Suikastçıların hedefinde Cihan Ekşioğlu'nun olduğu iddialar arasında. Suikast suçlaması yapılan iki kişi hakkında sadece 'ruhsatsız silah taşımaktan' işlem yapıldı ve şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

featured

İstanbul’da pusu kurup silahları ateşlemeye hazır bir şekilde bekleyen motosikletli 2 kişi ihbar edildi. tv100’de yer alan habere göre polis ekiplerinin gözaltına aldığı şüpheliler emniyete götürüldü üst aramaları yapıldı. Üzerlerinde çelik yelek ve silah bulunan şüphelilerin, silahlarının da ateşlenmeye hazır olması polisin dikkatini çekince araştırma derinleştirildi. Sorguya alınan şüpheliler susma haklarını kullandı.

Araştırmaya Organize Suçlar Polisi’nin de dahil olduğu olayda teknik inceleme başlatıldı.  Şüphelilerin cep telefonları ve whatsapp yazışmaları deşifre edildi. İki şüphelinin suikast için bölgeye geldiği belirlendi. Hedeflerindeki isim ise Cihan Ekşioğlu olduğu iddia edildi. Ekşioğlu, Sezgin Baran Korkmaz’ın gündeme getirdiği Paramount Otel tartışmalarının odağındaki isimdi.

Teknik incelemenin tamamlanmasıyla şüphelilerin güzergahları da belirlendi. İki kişinin, o bölgede sürekli keşif yaptıkları iddia edildi.

SERBEST BIRAKILDILAR

Şüpheliler, sorgulamanın ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

SEDAT PEKER GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Paramount Otel, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in geçen yıl yayınladığı videolarla kamuoyunun gündemine gelmişti. Peker, bu videolarda söz konusu otelde tatil yapan isimlerle ilgili çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Buna göre birçok gazeteci, yargı mensubu, bürokrat Paramount Otel’de ücretsiz tatil yapmıştı. Peker, otele Sezgin Baran Korkmaz’ın ‘çöktüğünü’ de ileri sürmüştü.

Peker, Cihan Ekşioğlu’nun FETÖ borsasına karıştığını savunarak, zengin iş insanlarını önce CİMER’e şikayet ettirip sonra terör savcılarından soruşturma evrakı çıkarttıklarını ve bu yolla bu kişilerin mal varlıklarına çöktüklerini iddia etmişti.

Paramount Hotel’in ilk sahibi olan Atilla Uras’ın kızı Victoria Yasemin Uras babasının vefat ettiği gün oteline tankla girildiğini iddia ederek şunları söylemişti:

“Cihan Ekşioğlu, babamın vefat ettiği gün otelimize devletin tankıyla girdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin tankıyla otelimize girdi. Cihan Ekşioğlu, o ara devletin kışlalarına tadilat yapıyordu. Oteli fethetti. Ben dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey görmedim, bir devletin tankını alıyorsunuz ve o tankla yollardan gelip otele giriyorsunuz.”

 

Cihan Ekşioğlu’na suikast girişimi iddiası… Şüpheliler serbest bırakıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Yine orantisiz bir bas, omuz ve beri orantisi. Kac para verdi takima kim bilir, hala uzerinde durmuyor. Artik yeni bir tank bulup icine girersin.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!