Çin ordusu Tayvan çevresinde gerçek mermilerle askeri tatbikat yapacak

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin kriz yaratan Tayvan adasını ziyaretinden sonra Çin ordusu sahaya inme kararı verdi. Çin Halk Kurtuluş Ordusu, 4-7 Ağustos tarihleri arasında Tayvan'ı çevreleyen altı bölgede gerçek mermilerle tatbikat ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirecek.

featured

Pelosi ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak Tayvan’ın başkenti Taipei’de bulunan Songshan Havaalanı’na yerel saatle 22:43’te indi. Pelosi’yi Tayvan Dışişleri Bakanı Joseph Wu, Taipei’de bulunan Amerikan Enstitüsü Başkanı Sandra Oudkirk ve diğer yetkililer karşıladı.

TAYVAN’I ÇEVRELEYEN 6 BÖLGEDE TATBİKAT YAPACAKLAR

ABD-Çin arasındaki tansiyon ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan’ı ziyaret etmesi ile yükseldi. Çin Halk Kurtuluş Ordusu, 4-7 Ağustos tarihleri arasında Tayvan’ı çevreleyen altı bölgede tatbikat ve eğitim faaliyetleri yapacağını açıkladı.

Kıdemli Albay Shi Yi yaptığı açıklamada, Halk Kurtuluş Ordusu (PLA) Doğu Harekât Komutanlığı’nın bu akşam itibarıyla Taiwan Adası yakınlarında bir dizi askeri operasyon düzenleyeceğini söyledi.

GEMİ VE UÇAK GİRİŞLERİ YASAKLANDI

Tatbikatların 7 Ağustos’ta Pekin saati ile 12.00’de sona ereceği ifade edilerek, tatbikatlarda gerçek mermi kullanılacağı aktarıldı. Güvenlik nedeniyle, tatbikatların yapılacağı bölgelere gemi ve uçakların girmesinin yasaklandığı belirtildi.

Pelosi’nin yarın Tayvan Lideri Tsai Yingwen ile görüşmesi bekleniyor.

Çin ordusu Tayvan çevresinde gerçek mermilerle askeri tatbikat yapacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

  1. 2 ay önce

    Yeni Ukrayna Tayvan

  2. 2 ay önce

    Çin kuru gürültü çıktı, erdoğandan öğrenmiş olmalı.

  3. 2 ay önce

    amerika sistemi çökecek bu yüzden 3. dünya savaşı çıkarmaya çalışıyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!