Çin’den ‘ABD Tayvan temsilcisine’: Tarih önünde hesap verecek

Çin Devlet Konseyi Tayvan İşleri Ofisi Sözcüsü Ma Xiaoguang, Tayvan ABD temsilcisi Bi-khim Hsiao'nun tarih önünde hesap vereceğini söyledi.

featured

Ma Xiaoguang, “Tayvan ABD temsilcisi” Hsiao’nun sık sık “Tayvan’ın bağımsızlığı” arayışına ilişkin açıklamalar yaptığını ve ABD’li siyasetçileri tüm gücüyle Tayvan’ı ziyaret etmeleri için teşvik ettiğini hatırlattı.

Ma, Hsiao’nun Tayvan’ın ABD’den silah satın almasını açıkça savunduğunu ve Tayvan ile ilgili olumsuz karar tasarılarının hazırlanmasına yardımcı olduğunu söyledi. Ma, Hsiao’nun eylemlerinin tek Çin ilkesine karşı küstah bir provokasyon oluşturduğunu, Tayvan Boğazı’nın iki yakası arasındaki ilişkilere ciddi şekilde zarar verdiğini ve Tayvan Boğazı’ndaki gerilimi daha da artırdığını kaydetti.

Ma, Hsiao’nun kişisel siyasi çıkarlar peşinde koşarken, kendisini dış Çin karşıtı güçlerin bir piyonu olarak küçük düşürdüğünü, Çin ulusunun temel çıkarlarını baltaladığını ve Tayvanlı yurttaşları uçurumun kenarına ittiğini söyledi.

Sözcü, ulusal çıkarlara ihanet eden ve “Tayvan’ın bağımsızlığı” için ayrılıkçı faaliyetlerde bulunan herhangi bir kişinin sonunun iyi olmayacağı ve tarih önünde hesap vereceği konusunda uyardı.

Çin’den ‘ABD Tayvan temsilcisine’: Tarih önünde hesap verecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!