Çin’den koronavirüsle mücadelede 3 iyi haber

featured

Çin’den salgınla mücadele noktasında 3 iyi haber birden geldi. Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, korona hastalarına uygulanan iki ilacın iyileştirme sürecini 11’den 4 güne çektiğini, hastaların ateşini ise 2 günde düşürdüğünü söyledi.

Koronavirüsle mücadele noktasında Çin kaynaklı 3 önemli gelişme yaşandı.

Çin’in İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Habertürk’ten Kübra Par’ın programına konuk oldu. Wei bu sefer stüdyoya gitmedi Skype ile yayına bağlandı.

Wei, Çin’de salgına karşı kullanılan birçok ilaç içerisinde biri sıtma diğeri ise virütük olmak üzere iki ilacın büyük başarı sağladığını söyledi. Özellikle ilaçlardan birinin kullanıldığı hastalarda 11 gün olan iyileşme sürecini 4 güne, ateş düşürme süresini ise 4 günden 2 güne indirdiğini anlattı.

Başkonsolos Wei, Çinli bilim insanlarının yaptığı çalışmalar sonucunda geliştirdiği bir aşının ise klinik deney aşamasına onay verildiğini söyledi.

Cui Wei, bunun anlamının ise aşının gönüllü olan insanlarda kullanılması anlamına geldiğini ifade etti.

Cui Wei’nin verdiği bir diğer iyi haber ise yeni koronavirüs testine ilişkin oldu. Wei, bilim insanlarının ürettiği yeni testin bir damla kanla 15 dakikada virüs olup olmadığını belirlediğini söyledi. Bu testin sadece koronavirüs değil aynı zamanda 6 hastalığı da belirlediğinin altını çizdi. Testin henüz seri üretimine başlanmadığını ifade eden Başkonsolos Wei yakında üretime geçilmesi halinde Türkiye dahil tüm dünyaya satışının gerçekleşeceğine inandığını belirtti.

Çin’den koronavirüsle mücadelede 3 iyi haber

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!