‘Çocuğunu koruyamam imam hatibe gönder’

featured

Kızına okuldaki bazı öğrenciler tarafından şiddet uygulandığı için durumu okul müdürüne ileten anne Fatma Yeşilay aldığı cevap: Çocuğunu ben koruyamam İmam Hatip’e gönder.

Kırşehir’in en büyük orta okullarından olan Kırşehir Merkez Yunus Emre Ortaokulu okulunda bir eğitim skandalı yaşandı.Ölen eşinin ardından 3 çocuğunu okutabilmek için otobüs şoförlüğü yapan Fatma Yeşilay’ın iddiasına göre 12 yaşındaki kızına okuldaki bazı erkek öğrenciler tarafından şiddet uygulanmaya başlandı.

Durumu okul yönetimine anlatan ve kızının korkudan dolayı okula gelemediğini belirten Yeşilay’a iddiaya göre okul müdürü İhsan Yavuz , ”Ben çocuğunu koruyamam İmam Hatip’e gönder” önerisinde bulundu.

‘BULDUĞU TEK ÇÖZÜM ; ÇOCUĞUNU İMAM HATİP’E GÖNDER’

12 yaşındaki kızının okula gidemediğini belirten Anne Yeşilay , ”Kızım okul çetesi tarafından sürekli darp ediliyor.Boğazı sıkılıyor, saçı çekiliyor , üstüne oturup gırtlağını sıkıyorlar.Müdüre bunu defalarca söyledim, şikayet ettim, geldim , konuştum.Bana , ”Ben senin çocuğunu koruyamayacağım İmam Hatip’e gönder çocuğunu” dedi.

Bulduğu tek çözüm bu ! Defalarca gelmeme rağmen çocuklar hiç durmuyor ; tehditler , mesajlar , ”seni şöyle yaparız , böyle yaparız” diye bir sürü tehditte bulunuyorlar.Kapımın önünden geçiyorlar , çocuğu korkutuyorlar , her fırsatta sıkıştırıyorlar.

Benim çocuğum okumak zorunda okuyacak.Benim çocuğum okumasın mı , ayakları üzerinde dursun , benim çektiğimi çekmesin.Ben otobüs şoförlüğü yapıyorum.Eşim vefat etti 3 çocuğuma bakıyorum.Benim çocuğum iyi yerlere gelsin vatana millete hayırlı olsun istiyorum.Okusunlar istiyorum , yetkililer ne olur yardım etsin.

BEN ÇOCUĞUMU İMAM HATİP’E GÖNDERMEK ZORUNDA MIYIM ?

Defalarca gelip yönetimle konuştuğunu ancak müdürün çocuğu koruyamayacağını belirterek ”İmam Hatip’e gönder” dediğini belirten Yeşilay , ”Ben İmam Hatip’e göndermek zoruda mıyım ? Benim çocuğum okulunu seviyor ve buraya gitmek zorunda.Burayı seviyor , buraya alıştı , 2 senedir burada okuyor, arkadaşlarını seviyor ama korkudan okula gelemiyor.

Neden böyle ayrımcılık yapıyorlar benim çocuğum İmam Hatip’e mi gidecek ? Tamam ben çocuğumu İmam Hatip’e göndereyim ama İmam Hatip ile bu okulun arası çok yakın.O çocuklar benim çocuğuma bir sürü mesaj çekmişler.

Diğer kızımı da sıkıştırmışlar.”İmam Hatip’e de gitsen seni orada yakalayamaz mıyız , okulu basamaz mıyız ? diye.Ben ne yapayım , özel güvenlik mi tutayım çocuğa yoksa özel okula mı göndereyim ? Benim durumum yok ki ! Ben ancak 3 çocuğuma bakıyorum evimi geçindiriyorum.Eşim vefat etti.Otobüs şoförlüğü yapıyorum , gece gidiyorum , gündüz gidiyorum.

Çocuklarıma bakmak zorundayım.Lütfen yardım edin.Şu an okulda olması gerekiyor ama evde.Bu durumu artık birisi çözsün.Müdür bey İhsan Yavuz mu çözecek , Milli Eğitim Bakanı mı çözecek ? Birisi çözsün , çocuğum okula gitsin , okusun , kendini kurtarsın” diyerek gözyaşlarını tutamadı.

‘Çocuğunu koruyamam imam hatibe gönder’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!