Çocuk evliliklerini savunan profesörün öğrencileri dersi terk etti!

Elazığ depreminin ardından yaptığı skandal paylaşımla doğal afetleri çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağlayan Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ)'nde görevli Prof. Dr. Bedri Gencer öğrencileri tarafından derste protesto edildi. Öğrencisine 'cırcır yapma' diye çıkışan Gencer, kendisini savunmak için Abdullah Gül'ü örnek gösterdi.

Çocuk yaşta evliliğe izin verilmediği için salgın, deprem benzeri doğal felaketlerin meydana geldiğini öne süren ve bunu Elazığ depreminin ardından sosyal medyada paylaşarak büyük tepkilere neden olan YTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nde görevli Prof. Bedri Gencer’e öğrencileri bu sabah büyük bir şok yaşattı.

Öğrenciler, Gencer’e çocuk yaşta evliliği meşru kılan açıklamalarını hatırlatınca derste gergin anlar yaşandı.  Gencer kendisini eleştiren öğrencisini provokasyon yapmakla suçladı ve “Cırcır yapma” diyerek tersledi.

ABDULLAH GÜL’Ü ÖRNEK GÖSTERDİ

Öğrencilerinin tepkileri üzerine “Abdullah Gül eşiyle kaç yaşında evlendi” diyerek kendisini savunan Gencer, “Sizin mantığınıza göre Abdullah Gül’ün de hapse atılması lazım” diye çıkıştı.

Öğrenciler alkışlı protestodan sonra topluca sınıfı terk etti.

Gencer yaptığı paylaşımda “Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak, gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” diye yazmıştı. Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma gelen tepkiler üzerine daha sonra paylaşımını kaldırmak zorunda kalmıştı.

Profesörden skandal deprem yorumu: Çocuk yaşta evliliğin yasaklanması deprem getirdi

YTÜ’den çocuk evlilikleri savunan profesör hakkında açıklama