Çocukken tarikatta istismar edilen kadının avukatı hangi partide yönetici çıktı

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı olan ve 6 yaşında evlendirildiği ortaya çıkan H.K.G’nın avukatı MHP yöneticisi çıktı.

featured

VERYANSIN TV

Mağdur olan H.K.G’nın avukatı Hatice Akkaya’nın, MHP Üsküdar Belediye Meclis Üyesi ve 27. Dönem MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı olduğu öğrenildi.
İsmailağa Cemaati’ne bağlı vakfın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G’yi 6 yaşındayken imam nikahıyla Kadir İ. İle evlendirmiş, konu yıllar sonra mahkemeye taşınınca ortaya çıkmıştı.
Mahkemeye taşınan ve iddianame hazırlanan olayda mağdur olan H.K.G’nın avukatının Hatice Akkaya olduğu görüldü. Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, İstanbul 2. Baro’ya kayıtlı olan Hatice Akkaya, MHP Üsküdar Meclis Üyesi ve 27. Dönem MHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı.
Konuyla ilgili birçok siyasi parti yöneticilerinden açıklamalar gelmişti. Konu son olarak da TBMM’de gündeme geldi. MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, “İşin teknik boyutuyla alakalı bir şey diyeceğim. Şimdi, mesele bir şahıs tarafından cinsel istismar suçu, bir şahıs tarafından işlenmiş bir suç” ifadelerini kullanmıştı.
Bülbül’ün bu açıklamaları tartışmalara neden olmuştu.

thumbnail
İlgili haber

Türkiye’yi ayağa kaldıran olayda duruşma günü belli oldu

Çocukken tarikatta istismar edilen kadının avukatı hangi partide yönetici çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!